5.5.18

ČT24: Valachová odsoudila přípravné testy na víceletá gymnázia: Je to odporný byznys

Přijímací zkoušky na víceletá gymnázia nemají být strašákem a byznysem, který dělá z dětí jen testovací opice. V Interview ČT24 to řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Odsoudila proto placené přípravné testy, na které mnoho dětí chodí. Rodičům podle ní stejně nezaručí, že se děti na školu dostanou, protože součástí testů jsou i otevřené otázky bez předem daných odpovědí.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Podle Valachové je proto otázkou, zda děti, které na testy chodí, jsou skutečně u přijímaček úspěšnější: „Myslím, že to tak není. To, že někdo tvrdí, že když zaplatí tolik a tolik, tak se jejich dítě bez pochyby dostane, nemusí být pravdou.“ Apeluje proto na rodiče, aby byli obezřetní.

„Obchoduje se s tím, že každý rodič chce pro své dítě to nejlepší,“ zlobila se Valachová. Základní školy přitom podle ní od Cermatu mají k dispozici pilotní testy, se kterými se děti mohou seznámit v rámci běžné výuky. Je ovšem otázka, zda se tak v praxi skutečně děje.
5 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A slyšela jste, paní Valachová, někdy o sciotestech?

V. řekl(a)...

Investovat do vzdělání? Jak odporné...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Odporné je poklonkování zvrhlým ideím na úkor dětí.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jéje, zase vedle. 'á' je tam lepšejší.

Eva Adamová řekl(a)...

Valachová zase naplácala tolik nesmyslů na poměrně malém prostoru, že se vůbec nedivím, že napáchala tolik škod, když jí byl poskytnut prostor větší. Ze škod, které napáchala tato radioaktivní baba, se bude naše školství ještě dlouho vzpamatovávat, a chran nás Pánbůh před tím, aby ministerstvo školství zase připadlo čéesesdákům.

Okomentovat