19.5.18

Český rozhlas: V ZUŠ učím děti sdílet hodnoty, radost i pláč. Chci jim ukázat společnou práci a zodpovědnost

Bc. Jaroslava Komárková, ředitelka ZUŠ Jičín, je nejen výbornou pedagožkou, ale i manažerkou. Významně oživuje kulturní a společenský život města Jičína. Zkvalitnila výuku v základní umělecké škole, což se odrazilo i ve zvýšeném zájmu o školu a v zásadním nárůstu počtu žáků. Má vliv i na zapojení žáků do mimoškolních aktivit. Realizovala s nimi například autorský muzikál.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Hradec Králové vybíráme:

Když se vrátíme zpátky k jičínské umělecké škole, musíme představit vaše velké projekty, se kterými jste v těch minulých letech přišli. A to jsou dva muzikály. Představte nám je. Ten první byl který?
První byl o Elišce Kateřině Smiřické, jelikož Eliška sídlila v zámku, ve kterém dnes sídlíme my, a nechala ho vyhodit do vzduchu. To téma nás inspirovalo, protože jsme říkali, my sídlíme tam, kde ona žila, zámek vyhodila do povětří. Bylo to úžasné téma i milostného příběhu, protože písnička Známe jeden krásný zámek je vlastně o Elišce. A druhý muzikál, ten teď provádíme. Premiéra byla v březnu, už jsme měli 10 představení, teď hrajeme na Valdštejnských slavnostech tento víkend. Chtěli jsme udělat jiný muzikál, aby nikdo nemohl ty dva srovnávat. Takže první je milostný, je to hodně o milostných duetech, a tento muzikál se jmenuje Stvoření světa, ztvárnili jsme jej trošku jinak. Místo ďábla máme Lilith, která svádí Adama a je tam víc dětí, je tam víc tanečních vystoupení.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytliky vždycky zajímalo, jak probíhá nastudování třeba takového muzikálu.
Účastní se všechny děti? Třeba i děti s nějakým omezením? Zdravotním, mentálním, sociálním, schopnostním? Učí se děti svoje role s porozuměním, bez učení se nazpaměť a vědomím, že to použijí ve svojí budoucí profesi? Musejí cvičit i doma? A je jim zaručeno právo na úspěch bez ohledu na jejich přirozené předpoklady, talent, píli i čas, který jsou děti ochotné takové činnosti obětovat?

Okomentovat