19.5.18

Jiří Fremuth: Absolventky sepsaly petici proti řediteli gymnázia, viní ho z šikany

Ze šikany studentů i učitelů viní ředitele prestižního královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla Roberta Nováka petice, kterou sepsaly tři absolventky školy. Novák obvinění odmítá. Petice, kterou podepsalo už 137 lidí, podle něj může souviset s nynějším konkurzem na ředitele školy.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Velice nás, jako absolventy, mrzí, že musíme přihlížet dlouhodobé šikaně učitelů a studentů, která se na gymnáziu odehrává. Nelíbí se nám, že studenti ani učitelé nemohou projevit svůj vlastní názor. Když tak učiní, jsou ze školy vyhozeni a nahrazeni mladšími, méně zkušenými nebo jinak potrestáni,“ píší v petici za ředitelovo odvolání bývalé studentky gymnázia.

Autorky petice dále uvádějí, že v čele prestižní střední školy chtějí „morálního člověka, který bude ctít svobodu a toleranci, chovat úctu k ostatním a podporovat rozvoj studentů, učitelů a celé školy.“

Robert Novák šikanu na škole odmítá. „Ta petice z mého pohledu je vystavěná tak, že já se prakticky nemůžu bránit, protože jsou tam samé obecné proklamace,“ říká.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jo jo. Je to bída na tom světě. Stačí, aby ředitel školy dopřál sluchu žákům, kteří se domluví na nepohodlného učitele, a může jej bez větších problémů polikvidovat na padrť. Společné prohlášení tří žáků má neuvěřitelnou sílu. Nakonec by ani nemuselo být podpořeno jejich rodiči, ve smyslu, Reneček říkal, že si na něj učitelka zasedla, tak to musí být pravda.
Zajímavé ovšem je, že pokud se učitelé v libovolném počtu shodnou, že Reneček je lempl a není v něm mnoho dobrého, není to pravda ani náhodou, byť podloženo výsledky jeho práce a prokazatelnými projevy chování. Dialektika všedního školního dne.

Okomentovat