19.4.18

Znáte portál LITERACY?

Portál LITERACY byl navržen odborníky a testován lidmi s dyslexií. Vznikl za podpory Evropské Unie v letech 2012-2015 a jeho partnery jsou Evropská Asociace Dyslexie a více než 30 společností pro dyslexii, dalších organizací a odborníků. Portál LITERACY nabízí možnost otestovat se a poznat své silné a slabé stránky ve čtení. Dále jsou zde tipy, jak zvládnout dyslexii, hry na zlepšení dovedností, informace o dyslexii a místo, kde se můžete setkat s dalšími lidmi, kteří mají také obtíže ve čtení, a sdílet s nimi zkušenosti a rady.

Portál LITERACY je dostupný v angličtině, češtině, maďarštině, němčině a hebrejštině.1 komentář:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Děkuji za zveřejnění. Tento projekt vznikla na podkladě výzkumu,jak se pracuje s dys lidmi. Existuje i kniha, která mapuje práci s mladistvými a dospěláky, což na trhu chybí )většinou se vše točí kolem mladší školní mládeže). Kniha je útlá, je zdarma (platíte pouze poštovné) - Klíč k zamčeným dveřím, napsala Amela Einat- izraelská speciální pedagožka.
Je zde velice hezky a srozumitelně popsáno, s jakými problémy se potýkají celoživotně lidé s dys poruchami. Všeobecně je rozšířen mýtus, že se jedná pouze o problémy se čtením a gramatikou, případně matikou. Ve skutečnosti je tomu jinak. Proto stále třeba i já narážím v práci na předsudky typu - je jen líný, nechce se mu psát úkoly, kdyby trochu víc chtěl..., on má jen úlevy.Nic z toho není pravda,ale tyhle věci se učitelům i rodičům nesnadno vysvětlují. V mé práci to je ten nejnáročnější úkol.

Okomentovat