13.4.18

Zdeněk Vojtíšek: Pedagogickým aktivitám scientologického hnutí se u nás daří

Základní škola a mateřská škola Basic, o. p. s., nedávno informovala o svém úspěchu: je jím pozitivní hodnocení ve zprávě o hloubkové inspekci, která v brněnském školském zařízení proběhla v listopadu 2017. Skutečnost, že škola je součástí scientologického hnutí, zpráva nijak nereflektuje; konstatuje pouze, že „je zapojena do mezinárodní organizace Aplikované scholastiky“, že „vzdělávání vychází z principů studijní technologie L. Rona Hubbarda“ a že „jako základní předpoklad k poskytování vzdělávání ve škole všichni absolvovali seminář k výukové metodě L. R. Hubbarda“.

Z článku v Náboženském infoservisu vybíráme:

Otázka kvality poskytovaných pedagogických služeb nemůže být zodpovězena jednoznačně. Zkušenost ukazuje, že klienti služeb vycházejících z Hubbardových studijních technologií bývají spokojeni. A to navzdory tomu, že práce s poru­chami učení ve studijních centrech není odborná. I tam ovšem pravděpodobně platí slova o „empatické, partnerské komunikaci“, jimiž inspektoři ocenili pracovníky brněnské školy. Ano, je představitelné, že víra ve spásný potenciál Hubbardova učení (včetně jeho studijních technologií) vybavuje scientology mimořádnou touhou prokázat, že tyto technologie fungují. To je motivuje k zájmu, nadšení, kreativitě či pracovitosti v míře, která v české společnosti zajistila těmto scientologickým projektům pozoruhodný úspěch.
2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je zřejmě jen otázkou času, kdy se svou troškou do vzdělání přispějí i pastafariáni.
Tedy nic ve zlém, ale vypadá to, jako kdyby toto 'pozitivní hodnocení ve zprávě o hloubkové inspekci' bylo za poslední leta široko daleko zcela vyjímečným jevem.

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Tak na to jsme čekali, až se kraviny jako Silvova metoda legálně pašovat do škol....
Úředník, který není schopen rozeznat moderní metody výuky od sekty asi není na svém místě....I když chápu, že je to někdy těžké, neboť oni používají způsoby, které jsou někdy na první pohled dost schovaný pod zástěrku dobra. nakonec některé naše dobroserky jsou tomu sqělým příkladem.

Okomentovat