11.4.18

Vladimír Barák: Dívka organizuje protesty proti Babišovi, studium jí platí Bakala

Část středoškolských studentů kritizuje vládu Andreje Babiše v demisi za schválení nových slev na jízdném veřejnou dopravou pro mládež a seniory. Vadí jim, že to bude znamenat škrty 400 milionů korun v rozpočtu ministerstva školství. Hlavní organizátorkou protestů je ale dívka, jíž prestižní studium platí kontroverzní miliardář a Babišův největší nepřítel Zdeněk Bakala.

Z článku v TÝDEN.cz vybíráme:

Hledat souvislost mezi financování studia s protesty proti vládě Andreje Babiše se nabízí. Zdeněk Bakala si s Andrejem Babišem jdou dlouhodobě po krku. Premiér v demisi opakovaně Bakalu označoval za tuneláře, nemůže mu odpustit kauzu OKD nebo zprivatizovaných hornických bytů na Ostravsku.

Sama Štěpánová ale spojení Bakalových peněz a občanských aktivit vylučuje. "O vzdělávání se dlouhodobě zajímám a reprezentuji spolek, který se usnesl proti škrtům ve školství. Osobně bych proti nim protestovala, i kdyby vládu řídil kdokoli jiný, než pan Babiš a bez ohledu na to, že mi na základě vynikajících studijních výsledků přiznala stipendium nadace pana Bakaly," říká.

1 komentář:

Ygrain řekl(a)...

Wow. Hrubě jsem slečnu podcenila.

Pane Wagnere, doporučuji, abyste zpřesnil titulek. To není jen tak nějaká "dívka", to je Lenka Štěpánová, předsedkyně České středoškolská unie, budoucí odbornice na školství. Až za pár let slečna nastoupí do politiky, abychom věděli, s kým máme tu čest.

Okomentovat