27.4.18

Šárka Mrázová: Valachová chce místa ve školkách aspoň pro téměř tříleté. Nemá podporu, je to ústup, říká Klaus

Jen hodinu diskutovali poslanci na sněmovním školském výboru o návrzích ODS. Ta chce mateřským školám zrušit povinnost přijímat dvouleté děti a zrušit povinný poslední ročník školky. Předseda výboru Václav Klaus mladší (ODS) navrhl hned na začátku jednání přerušit schůzi do 9. května, aby poslanci mohli do 2. května předložit své pozměňovací návrhy. Poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) navrhuje jistotu místa ve školce pro děti, kterým budou do konce prosince tři roky. Do předškolního vzdělávání chce zahrnout i dětské skupiny.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Podle Klause jde však jen o politický krok. "Když paní Valachová viděla, že ve sněmovně nemá většinu, tak jde ústupovou cestou a něco v tom předvádí," komentoval Klaus před novináři s tím, že trvá na tom, aby se tato povinnost pro školky zrušila.

Valachová také navrhla, aby obce a města mohly místa garantovat prostřednictvím dětských skupin. Řada obcí je podle poslankyně považuje za levnější a vhodnější řešení. Klaus je ale přesvědčen, že skupiny do školského zákona nepatří, protože ten řeší vzdělávání. "Situace maminek sociálně silných, co pracovat chtějí, nebo sociálně slabých, co teoreticky musí, ať se řeší nějakým sociálním opatřením," namítl.


3 komentáře:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Proboha a tak mě ukažte školku, která, pokud měla místo odmítla někde vzít dítě, které už bylo školkoschopné a ještě mu nebily tři? Vždyť tohle tady dávno funguje! Prosím paní Kateřino, moc Vás prosím, zkuste se věnovat něčemu jinému, školství je pro Vás zcela zřejmě moc velké sousto.....

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Debyl - nebyli

pratavetra řekl(a)...

Co takhle nebyly :-), případně mi (mně), nějaké ty čárky :-). Omlouvám se, nejsem češtinář, ale u učitelů očekávám znalost gramatiky.

Okomentovat