22.4.18

Radiožurnál: Naše role se změnily. Doufám, že se to neobrátí proti mužům, říká expertka na gender Zuzana Labudová

Muži a ženy jsou jiní. Některé rozdíly jsou pouhými stereotypy, jiné potvrzují i antropologové. Muži prý mají nižší práh bolesti, jsou ostražití v cizím prostředí a příroda je naprogramovala k lovu a boji. Ženy by zase měly umět pracovat na více úkolech najednou a řešit je spíše hovorem. Raději pracují v kolektivu.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

„Postupná proměna rolí nesměřuje ke stejnosti,“ upozorňuje. „Všichni by měli mít stejné možnosti, ale ženskost či mužnost nechť si každý ponechá v míře, která je mu přirozená, pokud to vyhovuje protějšku. Jsou ovšem oblasti, kde je genderové rovnosti třeba trochu pomoci.“

Pozitivní diskriminaci tím ale nemyslí. Sama jí nefandí. „To, co se stanoví direktivou, a v Čechách zvlášť, nebývá dobře přijato. Přikláněla bych se k ní pouze v politice a ve školství. V politice je u nás žen málo, je velmi maskulinní. Ve školství je to naopak.“ Za vyrovnaný poměr se považuje podíl minimálně 30:70. „Od podílu 30 procent je zajištěno, že má ta skupina vliv na rozhodování,“ vysvětluje.2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Muži a ženy jsou jiní...NEEEE fakt? A na se musí studovat?

Vít Tomis řekl(a)...

Studovat netřeba. Čerpat granty třeba.

Viz např.: "Besedy o rovných právech v Praze zdarma. Na rok 2017 jsme získali grant hlavního města Prahy na besedy..."
Proč usilovali o grant, když jsou jejich besedy zdarma??? Na co ty peníze (daňových poplatníků) z grantu tedy využijí???

Okomentovat