2.4.18

ČT24: Snižovat nezaměstnanost už není třeba, peníze mají jít třeba na dětské skupiny

Stát chystá stamilionové přesuny v sociálních projektech. Ministerstvo práce mělo peníze připravené na snižování nezaměstnanosti, bez místa je ale teď jen málo lidí, a resort proto chce peníze využít jinak. Výraznou část z nich hodlá nasměrovat na podporu matek, které se po porodu vracejí do práce.Video na webu České televize

Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Například na prorodinnou politiku by podle ministryně práce a sociálních věcí měly jít minimálně stovky milionů. Konkrétní částky jednotlivých přesunů ale ministerstvo zatím nemá. A to zejména proto, že nejen meziresortní jednání jsou teprve na začátku.

„Na ministerstvu práce a sociálních věcí teď máme asi 7,4 miliardy korun, které čekají na nově vypsané výzvy,“ říká ministryně Němcová. Nynější projekty byly podle ní nastaveny už před několika lety podle tehdejších potřeb.

S přesměrováním peněz v rámci resortu většina oslovených politiků souhlasí. „Velmi to vítáme, zvláště v souvislosti se zákonem, který nařizuje obcím, aby od roku 2020 měly už dvouleté děti povinnost mít místo ve školce. Myslím si, že dětské skupiny a taková pomoc jsou elegantním řešením tohoto problému,“ míní předseda STAN Petr Gazdík. Bez dalších financí by například podle TOP 09 většina dětských skupin zanikla.

2 komentáře:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Prosím pěkně jaký je vlastně rozdíl mezi dětskou skupinou a mateřskou školkou? myslel jsem že peníze státu by měli jít do mateřských škol. Aby jich byl dostatek a aby tam nemusela mít jedna učitelka 25 dětí nebo kolik jich má. A dětské skupiny že financuje zaměstnavatel, nebo sami rodiče. A najednou vidím, že státní peníze mají jít na skupiny. tak jak to vlastně je? To jako MŠ musí mít ŠV plán, výchovné metody, mateřinky málem vejšku, nechat se pr*** ČŠI za každou kravinu a skupina nemusí nic? Já tomu nerozumím, ne a ne!!!!!

Radek Sárközi řekl(a)...

Rozdílů mezi mateřskou školou a dětskou skupinou je hodně. Konkrétní rozdíly naleznete zde: http://www.pedagogicka-komora.cz/2018/02/aktualni-tema-materske-skoly.html

Okomentovat