7.4.18

ČT24: Pamlsková vyhláška light: Do zmírajících školních bufetů se možná vrátí víc sladkostí a baget

Vyhláška ministerstev školství a zdravotnictví známá jako pamlsková se nejspíše předčasně změní. Původně měla v původní podobě fungovat nejméně dva roky, ale již nyní, po roce a čtvrt, připouští školský resort, že je příliš přísná. Limity pro obsah cukru, soli a tuků by se proto mohly zvýšit.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Resort Roberta Plagy (ANO) však nemůže vyhlášku změnit sám. Podepsáni jsou pod ní bývalá ministryně školství Valachová (ČSSD), ale také exministr zdravotnictví Němeček (ČSSD).

„Takže jsme požádali ministerstvo zdravotnictví, aby zmírnilo přílohu vyhlášky,“ shrnula ředitelka odboru dalšího vzdělávání ministerstva školství Klára Bezděková. Pokus o zmírnění pamlskové vyhlášky zdůvodnila „větší redukcí školních bufetů“, ke které za poslední rok a čtvrt došlo.
4 komentáře:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Prosím Vás zrušte to celý. Vždyť je to kravina o samého začátku. Nejvíc k smíchu je to dětem...... Vesele si kupují Snickersky a Twixky cestou do školy a chudákům, provozujícím školní bufety s mrví se vesele vysmívají.....A nás dospělých se ptají, kdo takovou kravinu vymyslel. Vlastně koninu. Valachová, tak konina.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A kdo bufetářům uhradí zmařené investice a ušlý výdělek?
Snad že ten, kdo to vymyslel, schválil a realizoval?

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Dobroserky ve skutečnosti nic nezajímá. Oni žijí na jiné planetě. Konají dobro a vše ostatní jde stranou. To co tyto dámy - Laurenčíková, Valachová a další na nás nasypaly, to by komunisti fakt nevymysleli. I když pamatuju například na omezení diskoték před pracovním dnem pouze do 22:00, nebo zákaz prodeje tvrdého alkoholu v nádražních restauracích, jak jsme si dávali grog bez vody (ten se mohl) nebo ty "tajné" sklípky s alkoholem na plesech, Jenže to všechno byla taková sranda, která se různě obcházela. Ale toto tu, to volá do nebes. Proboha probudí se už někdo ze sna? Vždyť ten diktát, co je zdravé a co ne, které dítě kam patří a nepatří, malý děti v pátý třídě píšou jakýsi přihloplý test, jestli jako mohou dál plnit docházku, ačkoliv jim to ústava zaručuje, z mateřských školek děláme jesle a v pěti letech nařizujeme mámám povinnou školku? O čem to je? Zrušte to! I celou slavnou státní maturitou.

poste.restante řekl(a)...

Pane Nutzi, myslím, že ve svém svatém hněvu pletete dohromady věci dost odlišného charakteru.

Okomentovat