30.4.18

Anna Horáčková: Nechápu, jak k tomu došlo, říká o chybě v testech šéf Cermatu. Upozornil na ni jeden z učitelů

Testy k přijímacím zkouškám kontrolují desítky lidí. Nechápu, jak mohlo k takové chybě dojít, řekl pro Radiožurnál ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Jiří Zíka. Podle něj selhal lidský faktor. Na chybu v jednotných přijímacích zkouškách na osmiletá gymnázia prý upozornil jeden z učitelů. Pořadí některých uchazečů se pak podle něj může změnit.

Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Jak jste chybu odhalili?

Bylo to na podnět někoho z pedagogů. Nevím přesně koho. Vím, že to byl e-mail, který přišel k nám na infoservis.

Někteří ředitelé škol si stěžují, že jim s opravami a novým vytištěným výsledků vznikly dodatečné náklady, připadá z vaší strany v úvahu finanční kompenzace?

Pro mě by bylo přijatelné a očekávatelné, že bych jim náklady kompenzoval, ale já pro to nemám nástroje. Jsme připraveni ředitelům pomoct ve všem, co budou potřebovat. Platná legislativa mi ale neumožňuje, alespoň podle mého povědomí, abych něco takového udělal.

Připadá v úvahu posunutí nebo prodloužení lhůty zájemců o studium na odvolání?

To nemohu učinit já. Je pravda, že výsledky budou u osmiletých gymnázií o jeden den zpožděny, ale ne u všech. Pravda také je, že termín je podle vyhlášky 28. dubna, tedy dnes, plus dva dny na seznámení se spisem. Nicméně slíbili jsme, že výsledky budou 27. dubna v osm hodin ráno. Je nám velmi líto, že správné výsledky byly až ve večerních hodinách.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na chybu... prý upozornil jeden z učitelů.

A už byl zbaven svéprávnosti?

Okomentovat