13.3.18

Václav Klaus ml.: Domácí úkoly nemají oporu v legislativě. Nebo?

V týdnu na sociálních sítích, tedy abych byl přesný v mojí „bublině“, dominovala kromě nedůstojného inauguračního projevu prezidenta a postarších fotek poslance Kalouska v pionýrském kroji recitujícího na aktivu „bezpečnostních složek“ taky kauza, kdy jistý tatínek pomocí právního nátlaku zatrhl paní učitelce, aby dávala domácí úkoly jejich synovi.

Z komentáře na Novinky.cz vybíráme:

Pánbůh je mi svědkem, že jsem vždy terorizoval své učitele, že se mají děti v jádru učit ve škole. Že domácí úkoly mají být krátké a mají sloužit prohloubení a procvičení učiva. Nikoli nahrazovat výuku. Že zadání různých povinných referátů má být velmi rozmyšlené a že to je pro kantora obrovská práce, pokud to má mít pedagogický smysl pro žáky. A podobně.

Na druhou stranu, že rodič bude bojovat proti tomu, že dala paní učitelka domácí úkol? Chránit dítě před prací a stavět ho proti učitelce? A spousta lidí tohle počínání nadšeně kvituje? Tak mě trochu zamrazilo.

A můj kamarád to na Facebooku shrnul moc krásně. Fw:

„Pročítám si tu facebookové války o „Táta parťák“, tedy o pološíleném otci, co vybojoval boj se školou, a následkem toho jeho nebohé dítě Ríša nemusí dělat domácí úkoly. Protože to není v zákoně ani ve školním řádu a Ríšu to nebaví, a do toho...
Žádné komentáře:

Okomentovat