10.3.18

Novinky.cz: V dubnu se změní spádovost některých pražských škol, překreslují se hranice obvodů

Od 1. dubna se změní spádové oblasti některých pražských základních a mateřských škol. Důvodem překreslení hranic vybraných obvodů je vznik nových ulic související s rozrůstáním hlavního města, změny v názvech či požadavky na úpravy obvodů kvůli demografickému vývoji. Oznámil to tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Nejvíce se změny obvodů ZŠ dotkly třetí městské části.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

„ZŠ Lupáčova byla pro celou Prahu 3, což dělalo v praxi problémy. Škola je mezi rodiči oblíbená a v situaci, kdy se tam mohla hlásit celá MČ, se to nedalo kapacitně zvládnout. Proto má stejně jako všechny další školy z Prahy 3 vymezené jen některé ulice, což znamená, že se tam již mohou hlásit přednostně jen spádové děti,” vysvětlila radní.

Nejvíce ulic, které nyní má ZŠ Lupáčova, patřilo dříve do obvodu ZŠ Cimburkova. Ta se před čtyřmi lety přestěhovala z Havlíčkova náměstí do ulice Cimburkova, čímž se snížila kapacita školy, jak vysvětlila její ředitelka Irena Meisnerová. Z tohoto důvodu bylo žádoucí snížit počet spádových ulic.

Spádová oblast vymezuje území, ze kterého ředitel musí dítě do školy přijmout. Pokud zbývá volná kapacita, školy mají stanovená kritéria, kdo bude při přijetí upřednostněn. Na škole v Lupáčově ulici jsou volná místa přednostně určena pro děti, které již mají ve škole sourozence. Pokud by stále kapacita nebyla obsazená, dostaly by se do školy děti z jiných obvodů městské části. Jestliže bude naopak zájem převyšovat kapacitu, přistoupí se opět k losování.Žádné komentáře:

Okomentovat