3.3.18

Novinky.cz: Základní školy dostanou tři miliardy na rekonstrukce a rozšiřování, zájem o dotace roste

Díky evropskému Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), má být podpořeno 164 projektů zaměřených na rozvoj vzdělávání ve školách, zejména základních. Počítá se s částkou téměř 2,9 miliardy Kč na modernizaci, u škol v sociálně vyloučených oblastech na zvyšování kapacit tříd. Celkem 80 miliónů pak poskytnou ministerstva školství a práce na obědy pro školáky z chudých rodin.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

Oprávněnými žadateli o evropské dotace byly školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, vyšší odborné školy a další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit. K navýšení částky pro dané projekty o 1,38 miliardy korun došlo již v červenci loňského roku.

Podpora je zaměřena především na stavby a stavební práce spojené s modernizací či výstavbou odborných učeben, případně na nákup potřebného vybavení. Ve výzvě zaměřené na sociálně vyloučené lokality bude možné díky dotacím rozšiřovat kapacity daných učeben.

„Další přibližně stovka projektů základních škol za téměř půl miliardy korun již byla schválena ve výzvách takzvaných integrovaných nástrojů, ve kterých je na ZŠ k dispozici do roku 2022 přibližně pět miliard,“ uvedl náměstek pro řízení sekce evropských programů Zdeněk Semorád.

Jak doplnila ředitelka odboru komunikace MMR Veronika Vároši, seznam projektů je k dispozici zde. Došlo k posunu od prosince, kdy jich bylo schválených „jen” 65. [celá zpráva]

1 komentář:

Jana Karvaiová řekl(a)...

A speciální školy už mají nárok nebo jsou stále na indexu jako IROPem nepodporované?

Okomentovat