3.3.18

Jirka Král: Děti jsou naivní, musí se vyhnout kyberšikaně, bezpečnost na internetu školy neřeší

Děti ke všemu přistupují s naivitou, stávají se oběťmi útoků na internetu, chodily mi zprávy od fanoušků, že neví, jak odvirovat počítač, nebo jak získat ukradnutý profil na instagramu zpátky, proto jsme přišli s tímto projektem, říká youtuber Jirka Král o svém novém projektu vzdělávacím projektu Buď safe online, který vznikl ve spolupráci s Avastem.


Video na Aktuálně.cz

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Děti ke všemu přistupují s naivitou

Ale to je mrzuté!
Ovlivněni moderními trendy, hodlali pytlici přenechat svým žákům odpovědnost za rozhodování o tom, v čem a jakým způsobem se budou zkompetentňovat. Takhle si to mohou i nadále dělat sami s ne menší měrou naivity, která je pytlikům vlastní. Na potkání všem důvěřují, aniž by na chvíli pochybovali o ryzosti jejich charakterů a pohnutek. Jakože žáci se hlásí na střední školy, aby pilně studovali, ředitelé těch škol že nemyslí na nic jiného, než jak zlepšit pracovní podmínky učitelů, aby se jim ještě lépe učilo. A všichni jsou tak nějak čestní, poctiví, pracovití a myslí jen na dobro kohokoli druhého. Na výhradně svůj prospěch ani v nejmenším.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

chodily mi zprávy od fanoušků, že neví, jak odvirovat počítač

Jo tak, to je ta generace Z, co vyrostla na počítačích a umí toho víc než učitelé? Ale chybu hledej u digitálních vetřelců. Další prasárna.

m vanek řekl(a)...

Ale, ale. A měli by učitelé i utírat zadečky, když se dítě pokaká. A nakrmit a přebalit.
Ve školkách už se na tom pracuje.
Když 6-ti leté dítě, které neumí číst řádí na mobilu a kliká na vše, je napadeno virem, může za to učitel. který nestojí o přestávce nad dítětem a nebdí nad jeho počítačovou bezpečností.
Takový maturant chudák, když si zaviruje mobil. Za to může zlý učitel, který ho 50 krát nepokárá, že si v hodině nemá hrát s mobilem, protože 40 pokárání je evidentně málo. Nedej bože, kdyby po žákovi chtěl mobil vypnout a ukrátil ho tak na jeho právech.

Když je občan blbý, můžou za to všichni okolo, že se o něj nepostarali.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

To jsou zase jen takové královiny.

Okomentovat