25.3.18

Jakub Pokorný: Zdravověda, horský terén i vlastenectví. Nový školní předmět už má osnovy

Ministryně obrany Karla Šlechtová prozradila další detaily nového předmětu, který chce ještě v tomto volebním období dostat do základních i středních škol. Nová branná výchova ve školách by se mohla konkrétně jmenovat „civilní příprava obyvatel“. Případně by se tam ještě nějak doplnila slova „k ochraně státu“.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Slovo „branná“ ministryně v názvu určitě mít nechce, protože by příliš připomínal podobný školní předmět za komunistické éry. Při něm děti nacvičovaly třeba i průchod zamořeným územím po atomovém výbuchu.

„Uvažuji o tom, že by to byla jedna hodina za čtrnáct dní,“ řekla ve čtvrtek Šlechtová. Koncepci předmětu už měsíc a půl připravují společně úředníci ministerstev školství a obrany.


3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

"Koncepci předmětu už měsíc a půl připravují společně úředníci ministerstev školství a obrany."

Úředníci!!!!!! Jak výstižné!!!!!! A jako obvykle bez diskuse s učitelskou vřeejností.

Jiri Janecek řekl(a)...

"Nová branná výchova ve školách by se mohla konkrétně jmenovat „civilní příprava obyvatel“. Případně by se tam ještě nějak doplnila slova „k ochraně státu“."

Nechcu se v tom vrtat, ale myslím, že spojení "civilní obrana/ochrana" je myšleno jako ochrana civilů, ne jako ochrana civilama...
A "civilní příprava obyvatel" je tedy tak trochu kravina...

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Ke snahám ministryně obrany v demisi amatérsky intervenovat do školství podotýkám, že můj soused Franta onehdy (po osmém pivu) navrhoval, aby se děti naučily řídit ještěrku a krást farářovy švestky, on že nic jiného k životu nepotřeboval.

Okomentovat