20.3.18

Duel: Boj o domácí úkoly. Mají je učitelé právo zadávat a žáci povinnost odevzdávat?

Jak je to tedy s domácími úkoly? Máme je brát jako zbytečnost, protože děti se mají učit ve škole, nebo jako naopak potřebnou součást výuky? O tom v Duelu Seznam Zprávy diskutovali s moderátorkou Martinou Spěváčkovou novinářka a matka Saša Uhlová a ředitel školy EDUCAnet Praha Jakub Pour.Video na SeznamZprávy.cz

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na domácích úkolech není nejhorší to, kolik času jimi trávím, ale to, že často musím dětem vysvětlovat něco, co si musím sama předtím nastudovat.

Pominou-li pytlici, že ona, doufejme, vysokoškolsky vzdělaná vynovinářka nezvládá učivo základní školy, a že si evidentně neuvědomuje pozitivní dopady celoživotního vzdělávání, pak by si mohla uvědomit alespoň skutečnost, že domácí úkoly jsou případně zadávány žákům, aby si doma v klidu, autonomně a vlastním tempem procvičili to, čím se aktuálně zabývají ve škole. Žákům, a ne rodičům. A také by možná mohla vysvětlit svém dítěti, že do školy se zpravidla dochází proto, aby se tam věnovalo školní práci, a ne aby se tam okázalo machrovalo, jak se to má v paži, a pak se nevědělo, co a jak se má dělat. A také, že když se něčemu nerozumí, tak se na to přiměřeně myslící člověk zeptá zavčasu.
Počkejte... Uhlová... to pytlikům něco říká. S tím jménem se už pytlici setkali. Jo! To když se ve školách přepočítávaly děti podle jejich vzhledu, aby se pak naše milovaná vlast mohla náležitě řiťolezně špinit v Bruselu, či kde. Fujtajbl!

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

To máte těžký. Když ona má být hlídacím psem a do toho takový náročný úkol - domácí. Leda by na tu demokracii neštěkala, možná jenom bučí...

Okomentovat