5.3.18

ČT24: Čtyři roky po vraždě studenta ve Žďáru jsou školy zabezpečeny dobře. Hůř jsou na tom školky

Čtyři roky po smrtelném útoku psychicky nemocné ženy ve Žďáru nad Sázavou je většina škol v Česku zabezpečená. Pomohlo tomu 26 milionů, které uvolnilo ministerstvo. Využily je čtyři stovky škol. Do budoucna už resort s takovou podporou nepočítá.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Podle školních inspektorů bezpečnostním normám nevyhovuje jen hrstka škol. Nejvíc problémů v loňském školním roce našli v mateřských školách. „Rizikové bývají venkovní prostory jako jsou školní zahrady nebo venkovní hřiště,“ nastínil náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Podle metodického doporučení by ale školy měly navíc umět „účinně a efektivně reagovat na mimořádnou událost“. K tomu technická opatření nestačí, na to už je potřeba zaměstnance i žáky připravit jinak.

Názornou výuku – včetně herců a maket zbraní – organizuje policie nebo soukromé agentury. Záleží ale na zřizovatelích škol, jestli se do takových programů zapojí. Ministerstvo školství totiž žádné systematické školení v tomto směru nemá a ani nepřipravuje.Žádné komentáře:

Okomentovat