25.2.18

@online: Digitální vzdělávání v ČR

Digitální gramotnost by měla být jednou ze základních dovedností člověka 21. století. Představa to je ideální, realita na většině škol je ale jiná. Digitální vzdělávání v Česku vázne. Vláda má ale plán, jak situaci zlepšit. Víc řekl zmocněnec pro digitální vzdělávání MŠMT Ivan Pilný. Digitální gramotnost byla tématem pořadu České televize @online.Video na webu České televize

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

Opravdu nevím, jestli sním či bdím. S tím zaváděním Corinth to myslí Pilný vážně? No, pokud se jedná o ten Corinth, který mám na myli tzn. předražený soubor interaktivních 3D modelů, tak ten přece nemá s digitální gramotností vůbec nic společného, ten může skutečně posloužit pouze ke zatraktivnění výuky biologie a některých dalších předmětů. A i o tom dost pochybuji, protože šikovný kantor si už dávno dokázal podobných věcí na netu najít dost a dost, a to zadarmo. A radši ani nebudu mluvit o tom, že to vyloženě smrdí lobby jedné firmy, která na tom vydělá.

Mám z toho pocit, že ze strategie rozvoje digitálního je zatím splněná jen jedna věc, a to jemnování zmocněnce pro její naplňování.

Okomentovat