24.2.18

Jan Vitinger: Na školách v západních Čechách chybí stovky učitelů a nejspíš bude hůř

Základním a středním školám na západě Čech hrozí rozsáhlé problémy, protože se bude prohlubovat nedostatek učitelů. Není to problém jen menších obcí, ale už i krajské metropole.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Z našeho průzkumu vyplývá, že počet kvalifikovaných učitelů klesne za nejbližších pět let o dalších 350 v každém z krajů, což naši absolventi nepokryjí. Co se týká matematiky, tak Plzeňský a Karlovarský kraj potřebují více než stovku učitelů, přičemž na naší škole máme 25 studentů. Angličtinářů je potřeba také více jak sto, studentů je 70. U fyziky je požadavek 80 učitelů a počet studentů je 16. U informatiky je poměr poptávky a nabídky 66 ku 24. Problém se už netýká pouze škol v malých městech a na vesnicích, ale i Plzně,“ zdůrazňuje Randa.

5 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Nezoufejte, ten nový předmět "Reflexe a sledování kvality výuky" to určitě vyřeší. A jen tak na okraj, sehnat matikáře-fyzikáře začná být problém už i na gymnáziích ve Zlínském kraji.

Unknown řekl(a)...

Sehnat matikáře a fyzikáře je už problém všude. Gymnázia vybírají základky. A nebudou. Na VŠ nejsou studenti. Jen čekám, kdy někoho "chytrého" napadne řešit tento problém tím, že fyziku a matematiku zruší.
A učitelé některých aprobací nebudou. Možná tam naženou důchodce či zkrachovalce z fabrik, ale kvalita výuky bude jak víno.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pančované víno. Nutno dodat.

Unknown řekl(a)...

Já myslím, že inteligentní čtenář pochopí a expertu na školství to vysvětlit nelze:-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Lze, ale on to nepochopí. Ne, že by nemohl, ale není ochoten. Nezapadá mu to do těch jeho nabiflovaných schémat. Kolikrát sice ani neví, co v nich vězí, ale tak nějak tuší, že by to právě mohlo frčet. Až to tisíckrát přemleté kafe nakonec vyčichne, šáhnou chutě do jiného žoku.

Okomentovat