22.2.18

Mical Půr: Hoši do dílen, dívky k plotně. České školství se připravuje na diktaturu proletariátu

Jednou jedinkrát jsem měl ve škole trojku na vysvědčení. Bylo to z „dílen“ v osmé třídě. Rozhodla maličkost: zapojovali jsme elektrický obvod, já si vytáhl ten nejsložitější a úplně se mi to nepodařilo. Je to jedna ze tří vzpomínek, které na dílny mám. Druhá je, že můj spolužák Z. Š. si rozříznul ruku pilou a další spolužák J. K. měl z dílen obrovský strach, protože čelil šikaně od několika nezvladatelných jedinců a v dílnách bylo tolik nářadí, které mu mohlo způsobit značné utrpení. A také způsobilo.

Z článku v INFO.cz vybíráme:

Čeští kapitáni průmyslu (řada z nich se pohybuje v politice) jsou mimořádně spořiví lidé a nechtějí za nové roboty utrácet. Místo toho ještě pár let potáhnou neperspektivní výrobu ve stylu „po mně potopa“. Mezitím zajistí svojí rodinu a až jejich podnik zkrachuje, desítky, stovky či tisíce zaměstnanců bez práce jim budou úplně ukradené. A nevadí jim ani riskovat budoucnost našich dětí. A to nám původně slibovali digitalizaci.

5 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Tak zase na druhou stranu je furt lepší "levná pracovní síla, která drží hubu a krok" a která je schopná a ochotná se živit rukama, než zástupy k intelektuální práci nepoužitelných maturantů, kteří se rukama ochotní živit nebudou.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Jen mi tu chvíli taková drobnost jako místo čeho sety super nápady jako je ještě Brana výchova nacpou do rozvrhu

Nicka Pytlik řekl(a)...

Potřebují levnou pracovní sílu, která „drží hubu a krok“

Teď tedy najít dostatek zaměstnavatelů, kteří stojí o drahou pracovní sílu, která mele a mele a mele... a hubu nezavře celý rok.

školství se připravuje na diktaturu proletariátu

Tak to asi budou na pořadu dne i letní pracovní tábory pro děti a mládež.
Jak dlouho, asi tak, trvá jednomu elitnímu intelektuálovi, který je doživotně zatížen traumaterm z dětství, než vymyslí až tak úderný titulek?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Diktatury proletariátu se dávno nebojím.
Bojím se diktatury blbů. A že se množí, potvory.

poste.restante řekl(a)...

Když už, tak diktaturu kapitálu.
Dílny chtějí obnovit průmyslníci, kterým chybí levná námezdní síla.

Aspoň ty pojmy by si mohl vyjasnit, než něco napíše....

Okomentovat