13.2.18

Klaus nemá strategii, chce jen do bodu nula. Školky pro dvouleté pomohou matkám v nouzi, tvrdí EDUin

Přijímání dvouletých dětí do školek bylo podle Bohumila Kartouse ze vzdělávacího centra EDUin původně určeno pro matky, které mají existenční potíže. Nyní chce skupina poslanců opatření rychle zrušit. Podle Kartouse jde o populistický krok, který neřeší špatné financování předškolního školství. Na jeho problémy upozorňuje také Audit vzdělávacího systému v ČR, který EDUin zveřejnil.


Z rozhovoru v Aktuálně.cz vybíráme:

EDUin opakovaně poukazuje na to, že v Česku neexistuje "evidence-based" vzdělávací politika. V čem je problém?

Na ministerstvu školství mají povinnost tyto zprávy zpracovávat, ale málokdy se dostanou na veřejnost. Tutlají to někde uvnitř, aby se to nemohlo rozporovat. Systémová opatření ve skandinávských zemích jsou plánována detailně a veřejně, s dlouhým horizontem dopadu.

Když ve Finsku probíhala kurikulární reforma, na webu byl detailní plán jejího postupu a vysvětlení ředitelky Národní rady pro vzdělávání, proč se to všechno děje. V angličtině, prosím. Jak směšné je v porovnání s tím české politické pinožení… V našem auditu na to upozorňujeme v mnoha ohledech, kromě peněz je nekoncepčnost největším problémem. Jsou to spojené nádoby.

4 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Aha.Takže bude třeba prokazovat,že rodina je v nouzi?O tom v návrhu nic nebylo.Nebo Eduin také hraje na cita?

Jana Karvaiová řekl(a)...

City

Nicka Pytlik řekl(a)...

Školky pro dvouleté pomohou matkám v nouzi

A co otcům v nouzi?
To jakože školky pro batolata ty matky zaměstnají? Nebo jim vyplatí podporu? A co jesle?
Neměly by matkám v nouzi pomáhat především otcové toho dítěte?
Takže do školky děti časem nejlépe už v jednom roce, aby rodina netrpěla nouzí, a do školy až v osmi, aby si rodiče dítěte užili do sytosti? Všude ve světě to už mají dávno!
A jak to mají rodiny, které neposílají děti do školky ani na ten povinný předškolní rok?

P. Vršecký řekl(a)...

Matkám v nouzi pomohou jesle, zodpovědnost při plánování rodiny a odpovídající odměna za kvalifikovanou práci. Pro tohle ta neomarxistická banda, jejíž je Valachová důstojnou představitelkou, neudělala lautr nic. Kdyby jediným programem Klause juniora byla náprava všeho, co Valachová zmrvila, byl by to velký a záslužný úkol.

Okomentovat