10.2.18

Duel: Skončí povinné předškolní vzdělávání? ODS chce tuto novinku zrušit

Není brzo pravidla měnit? A přinesla povinnost očekávaný efekt? To je téma dnešního Duelu. Ve studiu diskutovali s redaktorkou Martinou Spěváčkovou stínová ministryně KSČM Gabriela Hubáčková a předseda sněmovního školského výboru Václav Klaus mladší z ODS.Z doprovodného článku na SeznamZprávy.cz vybíráme:

Obě novinky zavedla školská novela, která byla schválena v minulém volebním období. „Jejich (navrhované) zrušení je jen laciné gesto, které nic a nikomu nepřináší. Hází přes palubu rodiče, děti a učitele,“ napsala tehdejší ministryně školství a nynější poslankyně ČSSD Kateřina Valachová. Novela ODS podle ní neřeší skutečné problémy, například otázky, kam dát dítě do školky, jak je co nejlépe připravit na start v první třídě základní školy a jak zlepšit podmínky učitelům. „Z průzkumů vyplývá, že se obě opatření těší většinové podpoře veřejnosti,“ dodala Valachová.

Sám ministr školství v demisi Robert Plaga změnu neodmítá, podle něj by ale měla přijít až později. „Záměr, který je teď v zákoně, je dobrý, ale otázkou je, jak bude fungovat v praxi. Ale myslím si, že po roce je ještě příliš brzy na vyhodnocení, jestli je to ku prospěchu, nebo ne,“ řekl Seznam Zprávám Plaga.
Žádné komentáře:

Okomentovat