8.2.18

ČT24: Nový školský zákon přijímají mnozí ředitelé s rozpaky. Obávají se zhoršení kvality výuky

Mnozí ředitelé zvláště středních škol v Moravskoslezském kraji podle zjištění České televize přijímají se skepsí nový školský zákon. Systém má podle navrhovatelů z Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) vést ke spravedlivějšímu financování škol, a to tak, aby si z obav o zajištění peněz nemusely přetahovat žáky.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

„Reforma měla přinést prostor i pro toto dělení (rozdělení třídy na dvě části při výuce, pozn. red.), pro cvičení. A to se bojíme, že nebudou moct ředitelé stejně zavést,“ sdělil ředitel Gymnázia Hladnov Daniel Kašička.

Právě maximální týdenní rozsah vyučovacích hodin na třídu je teď v centru pozornosti ministerstva. Chce od něj odvíjet množství peněz pro školy. Na původní rozsah se chce podle náměstka ministra vrátit dva roky po zavedení nového zákona.

„Je to pouze návrh, který se projednává v rámci vypořádání připomínkového řízení. Pokud bude negativní postoj k návrhu, tak MŠMT ČR svůj záměr přehodnotí,“ uvedl Václav Pícl, náměstek pro řízení sekce vzdělávání MŠMT.


4 komentáře:

V. řekl(a)...

Zvláštní, že je někdo proti.... Vždyť paní ministryně napsala na webu MŠMT toto:

Tyto změny znamenají spravedlivější, férovější financování škol. Nevídaná je také absolutní shoda odborných asociací, školských odborů, zaměstnavatelských svazů,...“ uvedla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
http://www.msmt.cz/ministerstvo/poslanci-schvalili-zmeny-financovani-skoly-dostanou-penize

A jak kdo hlasoval?
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=65160


Radek Sárközi řekl(a)...

Toto uváděla u všeho, asi metodou CTRL+C CTRL+V...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Je smutné sledovat, jak se mnozí se zpožděním probouzejí do reality.

Nicka Pytlik řekl(a)...

metodou CTRL+C CTRL+V

Soustavná a systematická práce směrem k digitální gramotnosti nese první ovoce.
Něco jako jablíčka z frňákovníku.

Okomentovat