26.2.18

ČŠI: Kvalita a efektivita vzdělávání a vzdělávací soustavy České republiky ve školním roce 2016/2017

Prezentace ústředního školského inspektora Tomáše Zatloukala ve školském výboru Senátu.
8 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A ještě jedno doporučení: Zrušit ČŠI. Z prezentace se sotva senátoři dozví, že ČŠI sleduje administrativní pitomosti, které zdržují učitele od smysluplné práce, a utrácí za hloupé znalostní testy, které s moderními metodami a především cíli nemají nic společného. Prezentace mluví o DVPP na téma inluze, ale sami inspektoři se v ní dostatečně neorientují. Senátoři by si měli získat o ČŠI informace především z praxe učících učitelů. Např. nově ustanovená PK by mohla takové zkušenosti shromáždit.

Petr řekl(a)...

A co zrušit policii, ČOI, NKÚ, atd.
To by se žilo, nikdo by nezdržoval provoz, nebránil by prodeji kvalitního zboží v tržnicích, nezdržovalo by žádné výběrové řízení, atd.
To by byl život podle pana Sotoláře, který nevím co si tu furt stěžuje. Když byla ČSǏ ve Velkých Němčicích, proč jim to neřekl přímo do očí? To byl menší a ještě menší, skoro nejmenší z celé školy :-)

PetrK

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Péťo, ve Finsku inspekce není. A Finsko je náš/váš vzor...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Určitě ne tak malý, abych se nebál kritiku ČŠI podepisovat, posero! A co něco konkrétního? Jsou snad tupé znalostní testy ČŠI hlídáním "kvality"? Je snad vynucování administrativních pitomostí hlídáním "kvality"? Ale srovnání ČŠI s policií je sakra výmluvné. To je totiž Péťův svět.

Jirka řekl(a)...

Pane Petře, zkuste rozptýlit moje obavy. Byl jste u té inspekce, nebo máte v týmu známé, kteří vám průběh inspekce popsali? Četl jste alespoň inspekční zprávu z roku 2016? Nebo jste opravdu jen ten "tvrďák", který řeší koncepční věci s pěšáky v první linii?

poste.restante řekl(a)...

Hlavně je potěšující informace, že po pětadvaceti letech reforem a neustálého upřednostňování vzdělávání jako hlavní priority se už dostáváme na úroveň, kde komunistické školství končilo.
Tedy alespoň u čtvrťáků.

Naplňuje mne to optimismem srovnatelným s nadšením stachanovců, pracujících na DIP-ovských soustruzích.
*) Pro věkem mladší: DIP = Dognať I Peregnať = dohnat a předehnat (vyspělý západ).

Nicka Pytlik řekl(a)...

zkuste rozptýlit moje obavy

Peťové nejsou zaměstnanci nějaké rozptylové služby, aby rozptylovali něčí obavy.
Nezbude, než si najít nějakou příhodnou rozptylovou loučku, a tam si zarozptylovat do systosti.
Peťové tu jsou od toho, aby chlístli špínu na kdekoho, kdo jim po fousy nechodí, a pak počkali, až ty chlísty s postupem času a v dnešní překotně měnící se době i v návalu dalších zlomových událostí se vyposouvají z aktuální stránky a na vše se tak nějak pozapomene, aby se s hlavou opět vztyčenou vypořádávali s nepravostmi tohoto světa a jejich nositeli.

Jirka řekl(a)...

Máte pravdu Pytliku. Očekávat od Péťy, že posype své drzé čelo až po temeno popelem, je jen bláhové očekávání niktošů, kteří by podle expertů měli denně rozptylovat školní mládež, aby netrpěla vzděláváním.

Okomentovat