9.2.18

Asociace ředitelů základních škol ČR: Stanovisko ke změně financování od 1. 1. 2019

Ze stanoviska vybíráme: AŘZŠ je proti zavedení náběhového období dvou roků v oblasti výše parametru PHmax. Je tedy pro spuštění reformy 1. 9. 2018 s plnou výší tohoto parametru.

Asociace ředitelů základních škol ČR: Stanovisko ke změně financování od 1. 1. 2019

Na základě informací z jednání zástupců asociací a ostatních institucí k problematice změn financování regionálního školství dne 7. 2. 2018 na MŠMT zasíláme následující stanovisko:
  1. AŘZŠ jednoznačně podporuje změnu financování dle principů a parametrů uvedených v části 14 zákona č. 561/2004 Sb. s účinností od 1. 9. 2018.
  2. AŘZŠ je zásadně proti odložení účinnosti této části zákona a považuje termín 1. 9. 2018 za odpovídající úrovni připravenosti této reformy i nutnosti její realizace.
  3. AŘZŠ je proti zavedení náběhového období dvou roků v oblasti výše parametru PHmax. Je tedy pro spuštění reformy 1. 9. 2018 s plnou výší tohoto parametru.
  4. AŘZŠ požaduje, aby v souvislosti s personální přípravou nového školního roku již dle parametrů nového systému financování byli ředitelé škol informováni včas (do konce brezna) o parametrech financování nepedagogické práce.

Mgr. Bc. Hana Stýblová
prezidentka AŘZŠ ČR

Mgr. Pravoslav Němeček
viceprezident AŘZŠ ČR1 komentář:

Radek Sárközi řekl(a)...

Zajímavé, pan Zajíček z CZESHA v posledních Učitelských novinách nový systém financování PHmax kritizuje. A to je nastaven ve prospěch středních odborných škol na úkor základek...

Okomentovat