16.2.18

Adéla Čabanová: Plány na digitální vzdělávání v Česku krachují

Z tři roky staré vládní Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020 je dosud splněno minimum. Nyní je řada na novém zmocněnci pro oblast digitálního vzdělávání a exšéfovi českého Microsoftu Ivanu Pilném. Strategii digitálního vzdělávání do roku 2020, která je v půlce svého plánovaného období, zatím úřady naplnily jen z nepatrné části. Z více než čtyř desítek úkolů je zatím splněný jediný. U dalších pěti alespoň nastal za tři roky od schválení vládou Bohuslava Sobotky významný pokrok, říká zpráva, kterou včera projednala vláda.

Z článku v E15.cz vybíráme:

Jedním z problémů je podle Pilného roztříštěnost aktivit bez silné koordinace. Jako příklad uvádí, že na zřízení vysokorychlostního internetu ve veřejných institucích včetně škol bylo vyčleněno sedm miliard korun. Jenže se do výzvy nikdo nepřihlásil. „Něco je špatně. Budu o tom jednat s ministerstvem průmyslu a obchodu,“ uvedl Pilný.

Podle odborníků nebylo dosud na ministerstvu školství na naplňování digitální strategie dost lidí. „Nedá se říct, že by strategie digitálního vzdělávání byla pro ministerstvo školství prioritou, že by ji brali tak vážně, jak by si zasloužila,“ míní Daniel Lessner z Jednoty školských informatiků, který naplňování strategie dlouhodobě sleduje. Podle něj je nutné zlepšit hlavně podmínky, vybavení a znalosti nejen učitelů, ale i ředitelů škol.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytliky zaujala otázka, jak může zkrachovat něco, co ještě vůbec nezačalo.
To jako kdyby pytlici lamentovali nad krachem mnoha svých plánů, kterak zvítězit v Superstár. Nebo něco na ten způsob. Nakonec to vypadá, že za to může nedostatek lidí na ministerstvu. Tak snad nějaké pracovníky ze zahraničí poshánět do té montovny strategií v Karmelitské. A co na to Feřtek s Kartousem? Asi někde někomu dělají čulibrka a kačera donalda.

Okomentovat