16.1.18

Zdeněk Sotolář: Inkluze stále jako ideologie aneb Proč se nepohneme kupředu

O tom zase mudruje Kartous ze spolku EDUin, bůhvíproč zvaného informační centrum pro vzdělávání. Ve skutečnosti jde stále více o one man show právě pana Kartouse. Budiž mu to přáno, ale chodit si na EDUin právě pro info je marné.

Tak jak odpovědět na otázku z titulku Proč nejsme schopni společného pohybu vpřed?

Přece i kvůli takovým expertům, jako je pan Kartous. V jejich podání je jakákoliv pochybnost o inkluzi hned ideologicky cejchována. Inkluze je pro ideologa totiž neposkvrněný svatý grál, i když jde o paskvil po česku. Zvláště pro ty, kteří stáli u kolébky vyhlášky 27.

Jako na nějakou autoritu se Kartous odvolává na zprávu České školní inspekce – zbytečné organizace, která roztahuje křídla, zatímco by měla být v zájmu českého školství raději zrušena – ale názory učitelů a poradenských pracovníků z praxe ho celkem nezajímají.

Stejně Kartous pohrdá všemi lidmi, kteří zachybují o inkluzi po česku, neboť ti přece nemají žádný vlastní rozum a jen nemohoucně podlehli jakési politizaci. Kupodivu na vlas stejná rétorika, která nedávno vanula z MŠMT po odmítnutí kariérního řádu. Vrána k vráně sedá.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Není to zase až tak dávno, kdy podle odborníků na vzdělání, konzultantů i auditorů byl co učitel, to zabetonovaný pitomec. A hle, už se chlapci dožadují společného pohybu. S finským flašinetem zřejmě dochází dech, a nějaké další zázračné inspirace na podporu zbabrané inkluze jaksi nejsou. Její hybatelka má teď docela jiné zájmy. A jak to tak vypadá i ráda. Sněmovní zpravodajství jí sedí. Možná se ještě dočkáme, že sama bude kritizovat další směřování té naší školské káry. Jakože tamti to tenkrát za Sobotky domotali.
Snad se časem dospěje i k povědomí, že se učitelé bez expertů obejdou snadno.

Okomentovat