22.1.18

Václav Klaus ml.: Věcná a hysterická politika

Média se nám snaží vsugerovat, že hlavním tématem doby je vydávání Babiše a prezidentská volba. Já si myslím, že hlavním tématem je, že nemáme vládu a nejde řešit spoustu omylů a nesmyslů, které doručila občanům minulá vláda Sobotka-Babiš-Bělobrádek.


Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Co s tím člověk může dělat? Z hlediska školských věcí přibylo ve Sněmovně racionálnějších poslanců výrazně. Nezbývá než zkoušet novelami postupně pár nesmyslů navrátit nazpět. Zrušit. Budu teď podávat zhruba jeden zákon týdně. Není moc času, až vznikne stabilní vláda (třeba ANO–ČSSD s podporou KSČM), budou všichni poslanci hlasovat jednotně podle stran (koalice–opozice) a neprojde už skoro nic.

Věková inkluze (masově dvouleté děti do školek) – věřím, že s novelou navracející tenhle nesmysl uspěju. U inkluze je nejprve potřeba nastavit zdravé financování škol (aby ty miliardy sypané do systému končily u učitelů a ve školách) a pak se dá teprve nastavovat systémová (a finančně lukrativní) podpora dětí s postižením. A i princip, že speciální a praktické školy mají své místo v systému a nejsou otloukánkem určeným k likvidaci vyhladověním. Každé dítě je jiné a má jiné předpoklady, možnosti, rodiče…, nelze na všechny brát jeden ideologický metr a někam s nimi v systému šíbovat. Nejde nutit normální školy, že musí akceptovat úplně všechno (všechny žáky) a nějak „si s tím poradit“.


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Budu teď podávat zhruba jeden zákon týdně.

Pytlikům nezbude, než se začít těšit, jak na Jéžiška.

Petr řekl(a)...

Back to the 80s! Yes!

Petr řekl(a)...

https://www.youtube.com/watch?v=d4-1ASpdT1Y

Jirka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jirka řekl(a)...

Back to the 80s! Yes!

Péťa tomu nehoví. Jestli budou Depešáci, tak nemám nic proti.

A jestli chce provokovat, stačí udělat jen krůček zpátky - 1979.
https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U

Okomentovat