31.1.18

Šárka Kabátová: Poslankyně SPD měla pochopení pro výhrůžky prvňákům. Nejde o trestný čin, říká policie

Pedagožka a poslankyně SPD Tereza Hyťhová, která v listopadu loňského roku nechvalně proslula výroky pro server Lidovky.cz souvisejícími s výhrůžkami dětem v první třídě, se podle policie nedopustila trestného činu. Trestní oznámení na ni podal občan, kterému se její slova o tom, že chápe lidi, kteří vyhrožují dětem, hrubě nelíbila.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Kromě toho se bezpečnostní složky zabývaly i trestním oznámením, které podal občan na poslankyni Terezu Hyťhovou ze strany Svoboda a přímá demokracie.

Ta totiž v rozhovoru pro serveru Lidovky.cz uvedla: „Když vidíme takovou fotografii, tak chápu narážky těch lidí, kterým to vadí“. Poté se ale zastupitelka a pedagožka Tereza Hyťhová přiznala, že ani neví, jaké komentáře lidé na internetu k této fotce vlastně napsal. Slova z interview rozčílila Pavla Bláhu natolik, že sepsal trestní oznámení. Celé jeho znění má redakce k dispozici.(...)

Podle policie ale k trestné činnosti nedošlo, jak vyplývá z policejního textu. „Nedošlo k naplnění žádné skutkové podstaty trestného činu, jak má na mysli trestní zákoník, neboť jen svobodně, respektive zprostředkovaně, projevila svůj názor, respektive proklamovala svůj politický směr, kterým konec konců neschvalovala trestný čin, respektive zločin, nikoho nepodporovala, hrubě neznevažovala ani nepodněcovala k žádné nenávisti, ani nepropagovala hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka, jak má na mysli trestní zákoník...,“ stojí v policejním dokumentu.
Žádné komentáře:

Okomentovat