27.1.18

Michaela Bůnová: Klaus navrhl zrušení povinné školky. Laciné gesto, zlobí se Valachová

Šéf sněmovního výboru pro školství Václav Klaus mladší předložil poslancům úpravu, podle které by se měla zrušit povinná školka pro pětileté děti a také povinnost přijímat děti mladší tří let. Podle Klause neexistuje pro prodloužení povinné školní docházky žádný rozumný důvod. Zatím není jasné, zda pro návrh získá podporu.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Co se týče zrušení povinnosti přijímat dvouleté děti, školky by podle něj neměly plnit roli státem organizovaného baby-sittingu. „I učitelky ve školkách studují na předškolní vzdělávání, nikoli na péči o dítě,“ zdůvodňuje dál Klaus.

Pokud se od roku 2020 začnou masově přijímat dvouleté děti, jak je plánováno, způsobí to podle Klause rozvrat předškolního vzdělávání, demotivaci učitelek i obrovský tlak na rozpočty obcí. „Předložený zákon přítomnost dětí mladších tří let ve školkách nezakazuje, pouze ruší obligatornost jejich přijímání,“ dodává poslanec ODS.


2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

počin nazvala laciným gestem

Zavedení povinné školky bylo drahým gestem. Je-li její zrušení gestem laciným, je to logické a vyvážené. Když už ničemu jiném, pomůže zrušení této povinnosti každému, kdo do školky svoje dítě posílat nehodlá.

Radek Sárközi řekl(a)...

Kateřina Valachová prosadila silou přes odpor pedagogů řadu změn v zákonech, které nebyly ověřeny předem v praxi a zhoršily situaci škol, učitelů i ředitelů. Vítám každý návrh, který vrátí legislativu do předchozí podoby před diletantskými zásahy exministryně Valachové a exministra Štecha.

Okomentovat