19.1.18

Jiří Kostečka: Neuvěřitelná arogance cenzora Michala Komárka

Na webu Česká škola se dějí věci. Šéfredaktor Michal Komárek v rozporu s deklarovaným záměrem „poskytovat svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku“ již řadu měsíců zasahuje do diskusí k jednotlivým článkům způsobem, který hraničí s porušováním základních náležitostí demokratického řádu.


Začalo to mazáním diskusních příspěvků s nicneříkající informací „Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.“ Každý slušný člověk samozřejmě souhlasí s mazáním příspěvků vulgárních, rasistických či jinak neakceptovatelných. Problém je v tom, že jak čas šel, ukazovalo se stále zřetelněji, že jsou mazány především ty příspěvky, které nevyhovují Komárkovu politickému přesvědčení – ať se týkaly multikulturalismu, státní maturity či inkluze (abychom jmenovali jen ty nejviditelnější okruhy témat). V poslední době došlo k tomu, že příspěvky mizely bez jakéhokoli komentáře, a to jak z webu samého, tak z protokolů o diskusi. Údajně neslušné výroky diskutujících, kteří Komárkovi svými názory nekonvenovali, byly mazány, zatímco hrubé urážky jeho názorových spojenců (zejména Tajného učitele) v diskusních vláknech zůstávaly. Komárek byl opakovaně upozorňován řadou diskutujících, že jeho cenzorské zákroky a opakovaná dětinská napomínání jeho názorových odpůrců jsou neudržitelné – naprosto je ignoroval. Marný byl protest u provozovatele stránek, nakladatelství Albatros.

Výsledkem byl postupný exodus těch diskutujících, kteří už se na Komárkovu svévoli nemohli dívat. Byli mezi nimi i ti, kteří přispívali na Českou školu dávno předtím, než se Komárek administrování tohoto média ujal – např. paní J. Karvaiová. Krize České školy vyvrcholila minulý týden odchodem pana P. Doležela, jehož příspěvky byly sice místy ostré, ale vždy o věci a k věci – začal být opakovaně mazán jen proto, že uměl pojmenovat problémy pravými jmény a nenechal si nic líbit.

Před několika dny jsem se rozhodl odejít z České školy též. Napsal jsem do diskusního vlákna oznámení o tomto kroku a jeho zdůvodnění. Po dvou hodinách, kdy tam prokazatelně visel, jsem zjistil, že byl smazán jak z webu, tak z bloggeru. V domnění, že došlo k technickému nedopatření, umístil jsem jej tam podruhé; rychle zmizel opět. Beze stopy, bez jinak obligátního oznámení o smazání. Prostě jako by nikdy neexistoval. Tentokrát jsem však byl chytřejší a pořídil si printscreeny před vymazáním a po něm. Stojím si za tím, že text nebyl vulgární, neporušoval zákony této země, jen nekompromisně popsal dění na České škole a nepřijatelné počínání jeho původce.

Sluníčkářský Komárek svými zákroky překročil všechny meze. Jeho počínání je zcela analogické cenzuře v době tzv. normalizace: potlačuje názory jemu nepohodlné, nutí přispěvatele k autocenzuře, vystupuje z pozice síly, znemožňuje demokratickou diskusi, chová se jako mediální diktátor a zároveň není schopen přijmout kritiku své osoby.

Domnívám se, že nakladatelství Albatros, by mělo být opětovně informováno o tom, jak tento web jeho současný administrátor vede, a dotázáno, zda s jeho postupem souhlasí.

V závěru přikládám, stejně jako pan Doležel, přesnou kopii svého příspěvku na rozloučenou s Českou školou (včetně chybějící interpunkční čárky, stane se). Doplní některé informace, v nichž bych se jinak opakoval, a dává možnost posoudit, nakolik bylo smazání tohoto textu oprávněné. Webu Pedagogické.info jsem zároveň poskytl zmíněné printscreeny, dokládající uvedená fakta.


Pane Komárku,

také končím. Na Českou školu jsem už dvakrát přestal přispívat z podobných důvodů, z jakých odešla paní Karvaiová a nejnověji pan Doležel; vrátil jsem se s nechutí, ale s přesvědčením, že neodbornosti, demagogii a fanatismu je potřeba se postavit. Tentokrát je to definitivní. Poslední kapkou bylo smazání příspěvku pana Doležela z 16. ledna 2018, 10.16, a to poté, co jsem si na Pedagogickém info tento příspěvek mohl přečíst. Je naprosto nezávadný z hlediska norem demokratické diskuse, ovšem jistěže silně závadný s ohledem na vaše názory a postoje… Třikrát jsem vám během vaší rostoucí cenzorské činnosti velmi slušně navrhl, abyste příspěvek, jejž hodláte smazat, nechal 48 hodin na webu viset – ostatní účastníci diskuse by tak mohli posoudit důvodnost vašeho chystaného zákroku. Ani jednou jste se neobtěžoval alespoň reagovat; místo toho jste mazal dál a posléze i likvidoval smazané dokonce z protokolů o diskusi. A jak vidno, mazal jste i příspěvky zcela přiměřené, zatímco sprosté urážky a útoky vašich názorových souputníků jste přecházel zcela bez povšimnutí.
To, co jste z České školy udělal za svého šéfredaktorování nemá obdoby.

Leda by celé vaše počínání směřovalo od počátku přesně k tomu cíli, k němuž nyní dospělo: k odchodu všech odpůrců líbivých gest, pokrytecké obhajoby neschopných a líných žáků, a též k odchodu odpůrců nálepkování typu „jsi rasista“, „centralizátor“, „nehumánní učitel“.

87 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...

"Krize České školy vyvrcholila minulý týden odchodem pana P. Doležela, jehož příspěvky byly sice místy ostré, ale vždy o věci a k věci – začal být opakovaně mazán jen proto, že uměl pojmenovat problémy pravými jmény a nenechal si nic líbit."

Tohle, pane, je eufemizmus tak velký, že v jeho stínu se schová i váš dvojí kilometr.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pane TU. To vy jste takový morální inkvizitor, že? A přitom jste se nestyděl zobecňování, házení do jednoho pytle.Vaši hnědokošilatí učitelé, xenofobní sborovny a další výrazy byly co? Korektní vystižení celé populace učitelů? Mě by bylo z vaší strany milejší, kdybyste někoho z nás konkrétně nazval blbem, než když si všichni, kdo četli ČŠ museli vlastně o sobě přečíst, jaká jsou pakáž (ale hezky zaobaleně jste tu pakáž uměl popsat, v eufemismech jste mistrem).

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pro pytliky byl vrcholem odchod paní CatCatherine.
Zavšivení České školy přestalo být pro pytliky přijatelné. Všimněme si, jak paraziti následují svoje hostitele. Bez jejich kožichu se neobejdou. Tak, jako chlístalové potřebují publikum. A když jim publikum znechuceno odchází, kvačí za ním zčerstva, aby špínu ke svému uspokojení chlístli...

Simona CARCY řekl(a)...

Tohle výrazivo by vám, pane Blaho na ČŠ made in Komárek tedy neprošlo. Vy nediskutujete k problému, ale napadáte jmenovitě parazity!
Souhlasím s panem Kostečkou a řadou dalších, že Komárek si počíná v ČŠ hůř než Ovčáček. Je to manipulátor a cenzor. Pro pobavení doporučuji do jakéhokoli textu vložit řetězec "...jak uvádějí Parlamentní listy...". Já tento server taky nijak nemusím, ale aby pouhá zmínka byla důvodem ke smazání celého textu, to je za hranou. Ověřila jsem několikrát.

Datel řekl(a)...

Vypadá to, že jedinou nadějí pro české školství je TU a p. Komárek. TU je mimo jiné neotřesitelná morální autorita. Rád bych ho viděl při výuce.

Josef Soukal řekl(a)...

Tajný Učitel píše v blogu o slušnosti. Přesně to ale jeho blog fatálně postrádá, počínaje tím, že do "odvážné" kritiky svých kolegů se autor pouští kryt anonymitou.

krtek řekl(a)...

"A pod podlahou jsme našli odvážné protihabsburské dílo Svou pravdu nebudeme skrývat." - tuším, že nějak tak to bylo v nějaké hře Divadla Járy Cimrmana.
Mám smíšené pocity - občas i TU řekne něco, s čím víceméně souhlasím, ale pak ... Jinak zjišťuji, že jsem asi taky přešel.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"občas i TU řekne něco, s čím víceméně souhlasím,"

To snad řekne občas kdokoliv...

Simona CARCY řekl(a)...

Třeba stojící hodiny ukazují dvakrát denně zcela přesný čas!

Nicka Pytlik řekl(a)...

Některým lidem nejde věřit ani kupříkladu 'děkuji' nebo 'hezký den'.
Není jich mnoho, ale jsou.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Třeba stojící hodiny ukazují dvakrát denně zcela přesný čas!

Pokud mají dvanáctihodinový ciferník :-)

(https://www.hodinarstvi.cz/public/userfiles//produkty1530/19606.jpg)

Nicka Pytlik řekl(a)...

A jak to mají hodiny visící, a nebo dokonce ležící?

Vít Tomis řekl(a)...

Co vás na cenzorství občana Komárka překvapuje? Jeho postoje lze pochopit, když si přečtete, kde působil: MF Dnes, Česká televize, Respekt. Na rok a půl v Greenpeace jako programový ředitel. V roce 2015 v rámci projektu Rok jinak editor serveru Romea.cz

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici nejsou až tak překvapeni, jako jsou zklamáni. Česká škola bývala dobré místo pro shromažďování lidí. Pravdou ale je, že kvalitu místa takového určení tvoří především ti shromáždění lidé.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ono je jedno, s kým a jak často jsem na ČŠ souhlasila nebo nesouhlasila. Nebo kdo souhlasil se mnou nebo se mnou nesouhlasil. Dokonce by mně ani nevadilo, kdyby mě někdo nazval nějakým třítečkovým slovem. Jsem dostatečně životem protřelá, abych si z toho dělala nervy. Na čš nejsou problémem diskutující, ale redaktor.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

"...který hraničí s porušováním základních náležitostí demokratického řádu."

Velmi mírné vyjádření. Hranice už byla překročena. Pokud se z diskusí o školství vytratí svoboda slova, vytratí se svoboda ze školství. Přinejmenším na ČŠ už byla svoboda nahrazena totalitářskou ideologií a normalizačními praktikami.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pan Komárek proti odchodu diskutérů argumentuje stále vysokou čteností ČŠ. Nevím, jak se počítá, ale kdybychom všichni nespokojení na ČŠ řekněmě měsíc ani neklikli... Snad by prozřel i zřizovatel.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Komárek sepisoval své agitky i v Literárkách. Přišly o předplatitele.

Janek Wagner řekl(a)...

Pedagogicke.info dosahlo vloni v létě návštěvnosti České školy. To svědčí o mnohém.

Petr řekl(a)...

No, upřímně je mi celkem fuk, jestli ty diskuze někdo promazává, nebo ne... řekl bych, že ten žánr netřeba přeceňovat. Jsou to podstatou úplně stejné debaty jako kdekoli jinde na netu. Lidi si v nich primárně vypisují z frustrací, utvrzují se ve svých předsudcích a uzavírají se ve svých bublinách. Ano, asi tak jednou za pět set příspěvků se možná objeví něco neotřelého, jednou do roka snad něco moudrého. Ale nenalhávejme si, že to je nějaké odborné fórum a že by lidstvu nějak zvlášť uškodilo, kdyby si těch stále stejných 30 grafomanů (klidně se mezi ně započítám, i když píšu poskrovnu) jen četlo ty články. Tohle fakt není lakmusový papírek demokracie, tohle jsou internetové diskuze jako všechny ostatní a není třeba do nich vkládat žádné ambice.

Vít Tomis řekl(a)...

No, upřímně je mi celkem fuk, jestli ty diskuze někdo promazává, nebo ne.
Tak tato věta je snad nejlepším vysvětlením výsledků voleb v ČR.

Nicka Pytlik řekl(a)...

se možná objeví... jednou do roka snad něco moudrého

Tak zase až za rok?
Snad to nějak přežijeme v těch svých frustracích, předsudcích a bublinách...
Diskuse nic moc, ale člověku to nedá, aby to někomu nezasolil. Nejlépe všem. Hňupové!

Jana Karvaiová řekl(a)...

Hm, takže opět si tu čtu to, co si myslím dávno a vy ostatní to taky víte: čtu mezi řádky pana Petra " Tak ,troubové dole, hezky se tu vykecejte, my na vaše názory kašleme. Jste pro nás jen taková ubohá tlupa diskutujících, která ví houby, a proto není třeba vaše názory brát vážně. Určitě to děláte jen proto, abyste si léčili svou frustraci".

Petr řekl(a)...

Paní Jano, máte pravdu, názory z internetových diskuzí totiž nikdo soudný fakt vážně nebere. Tím neříkám, že se učitelé nemají bavit spolu, s rodiči, se zaměstnavateli, se státem... určitě ano, jen internetové diskuze v tom nijak nepomohou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

jen internetové diskuze v tom nijak nepomohou.

Ne 'jen', ale pomohou. Pomohou, milý pane.
Jinak byste se tak usilovně nesnažil jejich význam znectít.
Leccos je tu zmíněno a napravou míru uvedeno, totiž. A diskusní příspěvky jsou čteny možná víc, než samotné články, které zhusta bývají snůškou alternativních pocitů a módních domněnek. A pokud je činovníkovi kuří očko přišlápnuto, může-li to pravoměrnému uvaděči zasolit, pak mu to i zasolí. Stačí zvednout telefon.
Výsadní činovníci bývají nízkoúrovňovými řiťolizi vyslyšeni neodkladně.
Co? Peťo...

Miloslav Novotný řekl(a)...

Zdá se, že s povrchními mudrlanty se roztrhl pytel.

Pane Petře, Váš příspěvek z 21:17 je kolosální hloupost. Stačilo napsat jen poslední slovo: AMBICE. Marnost svých občasných "káravě umravňujících" příspěvků už jste zřejmě neunesl, tak jste to po komárkovsku vzal z jedné vody načisto.

"...názory z internetových diskuzí totiž nikdo soudný fakt vážně nebere."

Máte představu, kolik vás je, těch "soudných", a kolik nás všechny stojí to šmírování a tažení všech "soudných" světa, dostat ten lakmusový papírek pod kontrolu?

Vít Tomis řekl(a)...

nikdo soudný
A jak to, Petříku, víš? Myslíš, že jsi soudný a mezi soudnými se pohybuješ? Z tvých příspěvků lze předpokládat, že se pohybuješ mezi vrchností, ale to nemá se soudností nic společného.

Radek Sárközi řekl(a)...

Nevíte někdo, kdo je anonym Petr z České školy?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Vzhledem k tomu, že nás je tu víc, tak bych mu to nevyčítal ((polo)anonymů), ale poslední Petr (ale zase sám totožnost uvedl), byl z MSMT...

Petr řekl(a)...

Vy jste fakt legrační partička :-)

Vít Tomis řekl(a)...

Lepší být cizím k smíchu než sobě k pláči.

Petr řekl(a)...

Doporučuji k přečtení třeba toto https://www.irozhlas.cz/komentare/zijeme-v-zajeti-bublin-predstavy-o-narustajici-polarizaci-spolecnosti-jsou_1705181904_zlo
Ruku na srdce, nejsou zde popsané efekty na České škole a tady vidět pod každým druhým článkem?
Co se mě týče, nechodím se sem především utvrzovat ve svém liberálním přesvědčení (což se asi nezávisle na mém chtění stejně děje), chodím si sem hlavně přečíst, jak nad vzděláváním uvažuje ultrakonzervativní část české školské veřejnosti. Takže jo, možná k tomuhle jsou ty debaty dobré, všechny ty předsudky se v nich docela rychle vyjeví. Osobně se mě nijak zvlášť nedotýká, že když Vám dojdou věcné argumenty, přecházíte okamžitě k útokům ad hominem. Trochu mě ovšem skličují obavy, že podobně konstruktivně debatujete taky se svými studenty.

Pepa řekl(a)...

Dovolte mi konstatovat, že diskuse pod články mě obohatily o informace i pohledy na věc z jiného než mého úhlu mnohokrát a že je považuji za velmi důležité. Jak již někdo přede mnou tady zmínil, ono je důležité nejen téma diskuse, ale také, kdo diskutuje. Děkuji všem, kdo se do diskuse zapojují se snahou být věcný a rozhodně toleruji s pochopením ostřejší výrazy použité v reakcích na diskusní příspěvky autorů mdlejšího ducha se souběžnou absencí sebereflexe. Na Českou školu docházím, ale návrh pana Sotoláře na neklikání se mi zdá jako vhodný pokus a drobná náhražka referenda směřovaného k majitelům ČŠ ohledně redaktorování tohoto dříve velmi kvalitního webu.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Už to mám, Petr bude reinternetací tajného.

Petr řekl(a)...

Jinak jsem se, pokud si pamatuju, nikdy nesnažil napadat konkrétní lidi, zdejší diskutující za hňupy nepovažuju (snad s výjimkou pana Týře, kterého přes veškerou snahu už prostě jinak než jako notorického blba vnímat nedeokážu). Mně popravdě moc nezajímá, kdo tu píše, mně zajímají argumenty, které čas od času rozporuju. Čistě proto, abyste se tu celou dobu jen nepoplacávali po ramenou.

Miloslav Novotný řekl(a)...

No vidíte, Petře, že nám vypravujete jen o svých ambicích:

Na jedné straně se nepotřebujete "... utvrzovat ve svém liberálním přesvědčení", jen si někam chodíte přečíst "jak nad vzděláváním uvažuje ultrakonzervativní část české školské veřejnosti", ale přitom informace o stavu světa a města sháníte na irozhlas.cz. No nazdar!

Nejste Vy spíš, Vašimi slovy, frustrovaný náfuka, který se místo argumentace jen poplácává po rameni?

Najděte si někde, co to je liberální, co to je konzervativní, co znamená ad hominem, na rozdíl od ad personam atd. Vždyť Vy vůbec nevíte, o čem je článek, pod kterým se jen drze posmíváte.

Ku studiu bublin doporučuji bublifuk.

Petr řekl(a)...

No nic, klidně tu veďte tuto plodnou diskuzi dál, mně to zas tak na měsíc stačilo. Aneb jak básní Karel Plíhal:

Unaven z intelektuálních debat
odcházím se ožrat a pak jebat.

Zkuste to někdy taky, bude vám lépe.


Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak jen měsíc? Původně to vypadalo na celý rok dle avizovaného přídělu moudra.
Poplácat se po ramenou není zase až tak od věci. Stejně, jako se plácat smíchy do stehen. Je to takové pohodové. Pořád lepší, než se plácat ve svých protiřečících si dovozeninách, a nebo dokonce plácat jen tak zbůhdarma.

poste.restante řekl(a)...

No, upřímně je mi celkem fuk, jestli ty diskuze někdo promazává, nebo ne... řekl bych, že ten žánr netřeba přeceňovat. Jsou to podstatou úplně stejné debaty jako kdekoli jinde na netu. Lidi si v nich primárně vypisují z frustrací, utvrzují se ve svých předsudcích a uzavírají se ve svých bublinách. Ano, asi tak jednou za pět set příspěvků se možná objeví něco neotřelého, jednou do roka snad něco moudrého.

Pane Petře, hned svým prvním příspěvkem jste nám sdělil, že:
1. nemáte žádný respekt k cizím názorům a cenzura Vám nevadí.
2. nevážíte si ani autorů příspěvků
3. nejste schopen rozlišit věcnou diskusi od výkřiků frustrátů
4. diskusní příspěvky považujete všeobecně za hloupé.

Pokud za věcný vstup do diskuse považujete to, že všechny na úvod pozurážíte a označíte za "legrační partičku", pak se obávám, že jste vlastně nechtěně toho nejvíc sdělil sám o sobě.
Možná byste si tedy měl ten odkazovaný příspěvek přečíst znovu především Vy sám.
Především ten poslední odstavec o zakořeněnosti ve svých bublinách.

Každopádně už teď lze s jistotou říci, že pokud se hodláte věnovat primárně chlastu a sexu, uděláte pro své okolí opravdu to nejprospěšnější, co můžete. :-)
Příležitostně pak během toho měsíce některou ze svých přítelkyň požádejte, aby se pokusila naučit Vás slušně se chovat.
A pak třeba zase zajděte.

Víte, ona taková diskuse s oponentem, který umí diskutovat věcně, je docela přínosná.
Diskuse s Vámi prozatím nanejvýš pobaví. Trochu.
:-)

Unknown řekl(a)...

Řekl bych, že "ultrakonzervativní část školské veřejnosti" se sem uchýlila znechucena z ultrasprostoty a demagogie tolerované na České škole. Za zmínku stojí také Komárkova "liberálnost" projevující se postupy připomínajícími nástup normalizace. Zkrátka i u nálepkování je třeba nejen se utvrzovat ve svém přesvědčení, ale také trochu myslet.

tyrjir řekl(a)...

tyrjir řekl(a)... 26. července 2017 12:57

Inkluzivisticky vyšinuté MŠMT?

Ministerstvo školství ani v nejmenším nedokázalo uspokojit kritiky, kteří tvrdí, že o věcech dostatečně nediskutuje s odbornou veřejností a že nemá celý projekt inkluze dobře promyšlený a připravený.

Souhlasím a dodávám:

- Zdá se mi, že bezradně tápající VYŠINUTÉ MŠMT a jeho ministr v rozporu s Listinou práv a svobod, Ústavou, Kompetenčním, Školským zákonem a veřejným zájmem České republiky i EU (inkluzivisticky vyšinuli české školství směrem od vzdělávání k vétšímu suplování sociální a zdravotní péče) prohlašují za jaksi "pomýleně posunuté" žáky, rodiče, učitele, politické partnery a veřejnost žádající kvalitní školní vzdělávání.
- MŠMT, které je odpovědné za to, aby učitelé ve školách žákům vysvětlovali, jak funguje svět, neumí učitelům vysvětlit, co a jak po nich chce. Neumí to, zřejmě, vysvětlit ani politickým partnerům a veřejnosti.

Týká se to, myslím, Inkluze i zamítnutého Kariérního řádu....

tyrjir řekl(a)... 26. července 2017 22:33
Představíte se nám, pane Petře, jinak než jako útočný anonym?

hanyl řekl(a)... 2. srpna 2017 8:47

ing. Petr Pavlík, původně vystudoval VŠCHT v Praze, fakulta paliv a vody, poté v USA jakási filosofická studia. Po návratu do ČR se prezentoval jako odborník na genderová studia (co to proboha vůbec je??? to někdo potřebuje???)) a začal působit na Fakultě humanitních studií v Praze. Opakovaně byl zván na různé besedy např. i českými feministkami, ale asi se bál zúčastnit, tak raději nepřišel. Jedná se o člověka s vyhraněnými názory, s problémovou komunikací, všude, kde se nachází, velmi nepříjemně a nátlakově prosazuje své názory a není schopen ve věcech dělat kompromisy. Není to člověk, který mohl rozhodovat o vývoji českého školství, který je schopen vést a učit k toleranci, k názorové svobodě. Je strašné, že se vůbec lidé jeho typu dostanou na takovéto pozice. Lidé, kteří nemají příslušnou kvalifikaci, asertivní přístup k lidem, nejsou tolerantní a ostře prosazují svůj názor, vynucují si akceptaci tohoto názoru.
Petře, nebylo ti v laborce líp?


Viz
http://www.ceskaskola.cz/2017/07/bezradne-tapani-na-tema-inkluze.html

Dále viz i
http://www.pedagogicke.info/2017/07/marketa-illova-otevreny-dopis-ministru.html

Sprosťárny Tajného učitele i "tajemného nicka" Petra podporoval i pan Wggner.

Lépe je být blb nežli tajný blbeček.

J.Týř

krtek řekl(a)...

A není to ten Petr Pavlík, co se stal předsedou pražské ČSSD?

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Naprosto mě fascinuje, že pod článkem, který kritizuje cenzuru a pod kterým se rozproudila diskuse obhajující svobodu vyjadřování, se objeví příspěvek obviňující jakousi fiktivní skupinu z ultrakonzervativních postojů k českému školství. Asi opravdu začala nová normalizace a lidé s bolševickým smýšlením, nyní transformovaným do nových módních ideologií, budou nálepkovat, ostrakizovat a umlčovat jiné, jinak si to neumím vysvětlit. A ještě tomu svému svazáckému způsobu uvažování říkají liberální demokracie, to je tedy opravdu vrchol.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Článek není o frustraci ultrakonzervativců, tak si dovolím vrátit se k tématu.

Jde o čistě osobní postřeh k tomu Komárkovi a jeho „práci“ na České škole.

Podle mého názoru je Michal Komárek přesvědčeným kosmopolitou. V podstatě ze stejných důvodů, jako někdejší Maďar Gyorgy Schwartz, známý jako George Soros, Lev Davidovič Bronštejn, proslulý jako Trockij a mnoho dalších, jako například jistý Kartous. Majetkové, osobnostní a jiné rozdíly zde nehrají roli.

Ti lidé, vedeni svou vírou a rodovou, resp. rodinnou či osobní zkušeností, nebo jen hamižností, jako boží bojovníci bojují proti všemu národnímu. Národy, zejména ty, takříkajíc „někde usazené“, které se během času konstituovaly do formy státní moci, jsou pro ně původcem zla, jež prorůstá světem. Z mnoha nabízejících se názvů pro ilustraci použiji pojem „kolektivní viny“. Jako všichni fanatici, obdaření „posláním“ shůry, vedou svůj boj bez kompromisů. Apelovat či jinak umravňovat Komárka nebo Kartouse, je mimoběžné.

Jak jsem napsal, je to jen popisný postřeh. Nejde o rozbor, ani o odsudek. Jen připomenutí, že není myslím náhodou zacílení boje těchto poznamenaných fanatiků proti národnímu školství, národní identitě, svrchovanosti, kultuře a národnímu vědomí obecně. Ten, kdo Komárka dosadil a jako prokazatelného cenzora dosud drží, z České školy vědomě učinil propagandistickou zbraň toho zoufalého boje za „přestavbu“ světa. Nejen Česká škola, i Albatros je v jejich rukou, o eduinu nemluvě.

Jaroslav Novecký řekl(a)...

“What we need in politics today is not more democracy but less.”
Fareed Zakaria, The Future of Freedom: Illiberal Democracy at Home and Abroad

Unknown řekl(a)...

Ukázka toho, co lze udělat z webu, kde se dříve volně diskutovalo:

Michal Komárek řekl(a)…
21. ledna 2018 16:19
„poste.restante

Myslím, že je to zbytečné vysvětlovat. Ale když se stavíte do pozice, že tomu nerozumíte, tedy: PI jsou nejenom přímá konkurence, ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky. Je absurdní, aby měly na ČŠ prostor. Hezký den!ů

Nepřátelství spočívá v tom, že PI uveřejnilo kritický Kostečkův článek. Všimněme si – Komárek se nepokouší polemizovat, neargumentuje, ROVNOU ZAKAZUJE.

http://www.ceskaskola.cz/2018/01/predseda-crdm-ales-sedlacek-lame-se.html?showComment=1516551198440#c55440675765754452

Nicka Pytlik řekl(a)...

PI jsou nejenom přímá konkurence, ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky

Tak přímá konkurence? A v čem? Ledaže by to bylo kvůli pytlikům. Ale to by si ti pytlici fandili už ale doopravdy nad přiměřenou mez.
To spíš to nepřátelské vymezení. Například odkaz na ČŠ v levém boxu dole až za odkazem na mšmt je vyloženě podlost.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Dnes jsem nekliknul na ČŠ ani jednou. Kdo se přidá?

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Zkrátka mu zachutnala moc. To se stává velmi často. A jak by napsal kolega Doležel - frustráti s nominálním mozkem si to v přesvědčení o své službě dobré věci ani neuvědomují.

vstek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
vstek řekl(a)...


Já jsem klikl na ČŠ a hned se mi zvedl tlak. Myslím, že najít v ČR médium s takovou cenzurou, jako je ČŠ, se asi hned tak někomu nepodaří. Mazání článku proto, že diskutuje o něčem jiném než si cenzor přeje, mazání při diskusi vedené správným směrem, ale s opačným názorem, než je názor cenzora. Na to už opravdu nemám žaludek. Také tam končím.

21. ledna 2018 20:46 Vymazat

Nicka Pytlik řekl(a)...

Dnes jsem nekliknul na ČŠ ani jednou.

Tedy, ne že by se pytlici chtěli nějak holedbat, ale po hodně, hodně dlouhé době tam klikli a přispěli někdy těsně před Vánoci v souvislosti s odchodem paní Švarcové. Cítili potřebu těm skvostům tam připomenout to jejich nezřízené pokrytectví.
Pytlici by řekli, že je to taková lehce standardní odvykačka. Podstatné je přijetí trvalé abstinence jako holého faktu. Nic víc, nic míň. Pak už je to celkem brnkačka.

Unknown řekl(a)...

Mimochodem, Komárek smazal beze stopy dva mé podvečerní polemické komentáře. Normalizace pokračuje.

poste.restante řekl(a)...

Tak jsem pánové dnešním dnem skončil na ČŠ také. :-)

Nemyslím tím, že tam už nikdy nezavítám, nebo nevložím komentář.
Ale dnes byl cenzorem Komárkem můj příspěvek označen veřejně jako SPAM a tedy smazán beze stopy. Stejně jako mnoha jiným, včetně kolegy Steklého.
A toho vážně nemám zapotřebí.
Stalo se tak poprvé na nějakém webu od dob začátku internetu a debat počínaje snad Neviditelným psem.


Obsáhlejší "epitaf", nebo spíše rozloučení zveřejním, jakmile jej zformuluji.
Chtěl jsem jen, abyste byli první, kdo se to dozví.
Koneckonců, kdybych to napsal na ČŠ, stejně by to bylo smazáno. ;-)

tyrjir řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...

VZDÁME-LI TO, STANE SE ČESKÁ ŠKOLA JEŠTĚ VĚTŠÍ MEDIÁLNÍ ŽUMPOU?


Autor tyrjir zanechal nový komentář k příspěvku "Předseda ČRDM Aleš Sedláček: Láme se chléb, nenech...":

upozorňuji, že prolínání diskusí s pedagogicke.info a odkazy na ně sem nepatří. Hezký den!
napsal pan Komárek 21. ledna 2018 15:51

Docela by mne zajímalo, co by pan Komárek a Albatros řekli tomu, kdyby zdejší diskutující na webu zveřejnili, například prostřednictvím UPS nebo Pedagogické komory dostatečně velký výběr jím smazaných ale přitom evidentně nezávadných příspěvků. Možná by i Pedagogické info mohlo zavést zvláštní rubriku "Smazáno v České škole". Poté, co pan Komárek, domnívám se, pomlouvačně prohlásil i Pedagogické info za nežádoucí zdroj citací (nepřátelský web), by to, myslím nebylo od věci.

Diskutující v České škole mají možnost bránit se pomlouvačné demagogii související s cenzorským působením pana Komárka v České škole případně i jinými regulérními (legitimními) prostředky.

J.Týř

Přidáno uživatelem tyrjir na blog Česká škola dne 21. ledna 2018 19:15


I tento komentář byl po chvíli smazán beze stopy jako spam.

Obávám se, že odpověď na otázku z nadpisu je kladná a že se odchodem z diskese na České škole vlastně splní cenzorovo přání. Jsem názoru, že by mu to nemělo tak snadno projít.

krtek řekl(a)...

Až chlebodárcům z CPress předloží, že se pod články nediskutuje a snížila se čtenost, ... Možná...
Nicméně za sebe - včera jen jedno kliknutí, resp. spíše ukliknutí.

mirek vaněk řekl(a)...

Vážení kolegové.

Je mi líto, že došlo k tomu, před čím jsem varoval už před lety. Co bylo hlavní kvalitou České školy. V komentářích se projevovala realita českého školství, když už jinde v médiích nemohla. Tam člověk našel relevantní informace.
Neboť články jsou často tendenční. A zprávy ČŠI pro učitele ve školách často k hořkému pousmání.

V okamžiku mazání příspěvků bez vážného důvodu došlo k tomu, k čemu dochází často i na jiných serverech. Pokud někdo začne být nebezpečný je mazán a může mu být zakázán přístup. A nebespeční nejsou hospodští křiklouni(to věděla svého času i STB), ale nebezpeční jsou právě seriózní lidé, kteří nutí ostatní přemýšlet.

Pan Petr bohužel potvrdil, co už dávno tuším. Úředníci ministerstva, kromě toho, že si myslí jak jsou neomylní a všemu rozumí, sice mají veškerý přístup k informacím, ale nejsou schopni si připustit, že zdroje jejich informací nemusí být úplně přesné. Lidský faktor dělá divy. A to nemluvím o úmyslných bdezinformacích, lobbystických tlacích a propagandě.

Já z české školy ustupovat nehodlám a prosím i vás, abyste aspoň na úplné blbosti zareagovali. Protože to, aby nebezpeční diskutující odešli z diskuzí může být právě ten cíl. Nemusí za tím být jen páně Komárkova antipatie.

Doufám, že Pedagogické info vydrží a že má nezávislého poskytovatele internetových služeb.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Pane Vaňku,

zůstat na ČŠ je samozřejmě Vaše svaté právo, já jsem se tam před časem vrátil přesně z těch důvodů, které uvádíte. Jenže M. Komárek mezitím dospěl k tomu, co Angličané nazývají „point of no return“. Teď už tamní diskutující dodávají existenci tohoto webu zdání legitimity.

Jinak přemítám, co by se asi stalo, kdyby se jednou lidé jeho typu dostali ke skutečné politické moci. Obávám se, že nejprve by všem majitelům nemovitostí byly přiděleny kvóty na nucené ubytování migrantů a nepřizpůsobivých; všichni učitelé z řad majitelů nemovitostí by následně měli za povinnost inkludovat nové spolubydlící do večerní domácí školy s jejich vlastními dětmi. A po mizení příspěvků beze stopy by možná posléze začali mizet i jejich autoři. Přeháním, ale zase ne tak moc. Každá diktatura začíná diktaturou názoru; čím končí, to známe z historie i nepříliš vzdálené.

Petr řekl(a)...

Musím Vás zklamat, ale s ministerstvem nemám společného vůbec nic. Chápu, že by Vám to asi pohodlně zapadlo do schématu "my, učící učitelé" vs. "oni, tupá vrchnost", leč není tomu tak.

Nicka Pytlik řekl(a)...

...kdyby se jednou lidé jeho typu dostali ke skutečné politické moci.

Jde i o to, jak jsou na tom s přístupem k politické moci chlebodárci těchto lidí.
Pytlici by řekli, že ty nastrčené soumary za otěže tahají už drahný čas.
A je jen otázkou dalšího času, kdy se přímé moci chopí sami.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jsem názoru, že by mu to nemělo tak snadno projít.

A proč by nemělo? Pytlici mu tu zážitkovou procházku ze srdce přejí.
Jen ať si kdekterý kohoutek na svoji kupku hnoje vyleze, a tam se čepýří a kokrhá do sytosti.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pane Vaňku, to je důvod, proč jsem léta diskutoval. Vzepřít se slovem. Teď mám však dojem, zda nebude na ČŠ lepší vzepřít se raději mlčením a nechat blbosti, aby tiše zapadly. Příspěvky s velkou čteností přitahují pozornost.

Jana Karvaiová řekl(a)...

I mě často svrbí prsty něco na ČŠ napsat. Odhodlávala jsem se dlouho, ale opravdu pan Komárek překročil pomyslnou hranici, přes kterou už to nedávám. Napsala bych tam, pud bych si přečetla opravdovou nehoráznost.Spíš jak informaci pro ostatní.Zkušenosti s převraceči informací mám až hanba. Svého času měl préé Eduin a s ním propojené Lidovky. Kdybych chtěla, mohla bych tu zveřejnit moji a Kartouzovu debatu přes mail, kdy mě nařknul z něčeho,co jsem nikdy neřekla a nemohl to ani dokázat.Jako nebezpečné se mi jeví i napojení na některé "party" typu Uhl a pod. Jsem dost stará abych si pamatovala bolševika a začínám mít delší dobu neblahý pocit, že tohle jsem už zažila. A fakt se mi to nelíbí. Kdo ví, v jakém svazku jsem vedena. ne jako spolupracující,ale jako nespolupracující.

Add Petr - je mi jedno, jestli jste nebo jste byl z ministerstva. Jen váš názor nahoře je dost trapný. např. díky takovým diskusím vznikla UPS.Takže smysl to mělo. A na FB jsem si na některých skupinách také všimla, že jsme sledováni a ti "sledující" jsou ve skupinkách, aby se navzájem podpořili. Mohu dodat, že se (o jaký to div) jedná o lidi motající se kolem Kláry Laurenčíkové. Kdyby ty diskuse byly takové nicneříkající a zbytečné a nikoho nezajímající, asi by nevynakládali tuhle svou energii na sledovačky. Podobní byli i v PK.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pane Sotoláři - jsem na tom stejně.
Vzepřít se můžeme i jinde.
Blbost a bolševické manýry se dají umlčet jen totální ignorací, mlčením na webu, kde stejně můj hlas může beze stopy zmizet.

Miloslav Novotný řekl(a)...

" ... kdyby se jednou lidé jeho typu dostali ke skutečné politické moci."

Mohu se jen opakovat (21. ledna 2018 12:38): Oni už dávno tu moc mají. Po Čulíkovi, Laurenčíkové, Valachové, Šabatové, Uhlovi, Kartousovi, Komárkovi a dalších tisících by pes neštěkl, kdyby nebyli na vodítku a na tučných granulích.

mirek vaněk řekl(a)...

To je právě ono. Nezbývá než s panem Novotným souhlasit. Stále si někteří neuvědomují, kdo financuje politické strany. Jen příspěvek za hlasy ve volbách to není.

A peníze ve školství jsou sice malé, ale pro šikovné podnikatele snadno dostupné.

Bohužel tihle podnikatelé si neuvědomují, že krátkodobý zisk na školství se rovná dlouhodobé prohře v populaci.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rozvrat vzdělávacího systému je jednou z cest k rozvratu společnosti.
Pod rouškou ideí o všeobecném blahu, plíživě a podle.

Nicka Pytlik řekl(a)...

tihle podnikatelé si neuvědomují

Uvědomují! Nejsou blbí, přeceee. Ale buď jim to je jedno, a nebo to dokonce vítají.
Tupci jsou všeobecně žádaní voliči.

mirek vaněk řekl(a)...

Mlčení je to, co se jim hodí. Uvědomte si, že média hýbou světem. Kdo je ovládá, ovlivňuje voliče.

mirek vaněk řekl(a)...


"Tupci jsou všeobecně žádaní voliči."

A hlavně dobří konzumenti. Pro výrobky - zahraniční. A nekonkurují.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ale my nemlčíme. Mlčíme jen někde. On Havel taky nepsal do Rudýho práva nebo Tribuny lidu. Přesto se o něm vědělo.

Petr řekl(a)...

I vy disidenti, skoro jsem zamáčkl slzu... :-))

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak hlavně abyste si tu nepokazil kádrový profil, borče.
To pak ani hojná hlášení vrchnosti by nemusela pomoci.

Petr řekl(a)...

Víte, dost mě fascinuje, že zrovna ti, co přísahají na národní stát, občanská společnost je pro ně sprosté slovo a za vším vidí spiknutí židozednářských neziskovek, si budou brát do pusy Havla. To zas jako všechno má své meze, soudruzi.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Petře, Petře. Ale teď jste to fakt podělal. prosím o doložení vašeho tvrzení, kde přesně jsem něco psala o zednářích a kde přesně jsem psala o občanské společnosti, jako o sprostém slově. jinak vás žádám o omluvu. A to myslím váženě.

Jana Karvaiová řekl(a)...

To,co jste předvedl, bylo doslova argumentační zoufalství.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Víte, dost mě fascinuje, že zrovna ten, co se bojí podepsat, si bere do huby Havla. To zas jako všechno má své meze, soudruhu.

Petr řekl(a)...

Fajn, paní Jano, asi jste to ode mě schytala nespravedlivě. Nemám ani čas ani chuť se probírat Vašimi zprávami rok dozadu a koukat, co všechno v nich je či není. Čili Vám věřím, že o zednářích ani občanské společnosti nic a omlouvám se Vám. Ostatně, nemířil jsem tou poznámku ausgerechnet na Vás, ale na to fašounský podhoubí tady, do něhož mi ten Havel opravdu těžce nesedl. Nebudeme si ale nalhávat, že se tu nikdo z gustem neotírá o Žida Söröse, neziskovky, lidská práva, menšiny, a cokoli, co překračuje hranice úzce národních zájmů (a korporativních zájmů učitelstva), že ne?

Petr řekl(a)...

Takže si klidně dál pějte své nahnědlé písně dokola a myslete si třeba, že jste disidenti bojující proti úpadku západní civilizace...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Tak Petříku a teď omluvit pěkně mně.

(znaky skutečně tajně podobné - na všechny nakydat nacismus, fašismus a nevím co ještě, prostě demokrat každým coulem)

Vít Tomis řekl(a)...

Když umřeš, nevíš o tom, ale tvé okolí to má těžké.
To samé platí, když jsi debil...

Jirka řekl(a)...

Pan Petr umí jen hrubý pytlík pro všechny. Tak to jsme s Pytlikem v pytli. Za mne děkuji.

Jirka řekl(a)...

pějte své nahnědlé písně

Každý si pěje na svou klávesnici sám. Doufám, že u nás ještě kulturní revoluce neproběhla. Snad nemůže být někdo předpodělaný a bojí se, abychom neopěvovali jeho kaliko?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Toliko kaliko?
Nasadili jej sem, aby prudil. Klasika taktika, rozeštvat, popřípadě vyštvat.
No, paráda! Volají pytlici. Návštěvnost je zajištěna. I trdla mnohá přitáhne.
Jakože 'Výměna manželek' a 'Prostřeno'. A tak nějak podobně, co právě frčí.
Takže už víme, že tu diskuse nestojí za nic, samý fašista vůkol, tak rychle hupky dupky, aby šutrem do nátěru také něco na věčné časy vyryl. Co nevidět leckdo přivalí.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Snad nejsem domýšlivý, ale myslím, že ten sešitek dětinských samolepek Petr posbíral pro mne.

Soudím tak podle nálepky souhrnné: „Nebudeme si ale nalhávat, že se tu nikdo z gustem neotírá o Žida Söröse, neziskovky, lidská práva, menšiny, a cokoli, co překračuje hranice úzce národních zájmů“.

Na tom Petrem k nepoznání přehlasovaném Sörösovi alias Sorosovi mne nezajímá jeho víra ani etnický původ, ale to, co páchá. Ostatně, i on je jen užitečný idiot. Jako Komárek, Kartous, Čulík a další.

Vyslovil jsem domněnku, že občansky je spojuje jejich kosmopolitismus. Co je k tomu dovedlo, není těžké uhádnout a respektuji to, pro Petra možná překvapivě, s úctou. Já opravdu rozlišuji mezi třeba Petrem Ginzem a přesvědčeným škůdcem Sorosem, dnes prý „filantropem“, který financuje státní převraty.

To, co odmítám, je jejich domnění, že je to opravňuje k nepřátelskému jednání vůči spoluobčanům, s nimiž bezostyšně a téměř všemi prostředky bojují za (svou?) víru, zaštítěni „neziskovým sektorem“, „lidskými právy“, „občanskou společností“, vytvářením nových a nových, samozřejmě a priori utlačovaných, „menšin“, na jejichž záměrně bezcílném „(ne)řešení“ úspěšně celoživotně příživničí atd.

Ti „čeští“, subalterní užiteční, za které znovu připomenu Michala Komárka, to nepřiznají, ale Soros se tím netají, že národností rozvrstvení lidstva je překážkou totální, nikoliv jen ekonomické globalizace, a jako takové musí být odstraněno.

Tak ještě jednou, pro Petra po lopatě: Sorosem prosazovaný globalismus (světovláda) je záměrná snaha nastolit globální nevzdělanost. Proto se ve školách nemá nejen zvonit, známkovat, snažit se, ale nemá se především ani učit. A jen proto sem, nerad a znovu s omluvou, "tahám" téma výsostně politické.

Odmítám floskule o neznámé budoucnosti, ve které, až nastane, všechno si děti, školskými léty jen provedené a zkompetentněné, vygůglují a mezitím se spojení Komárci všech zemí postarají, aby to na tom Gůglu 04. bylo všechno, jak má být (po Sorosovsku).

Petře, kdyby Vám, nedej bože, po tom Plíhalovském chlastání ujely nohy, ultrakonzervativní čeští učitelé se budou Vašim potomkům věnovat, jak nejlépe dovedou.

Pavel Doležel řekl(a)...

"Víte, dost mě fascinuje, že zrovna ti, co přísahají na národní stát, občanská společnost je pro ně sprosté slovo a za vším vidí spiknutí židozednářských neziskovek, si budou brát do pusy Havla. To zas jako všechno má své meze, soudruzi."

Každá písnička si najde svého zpěváčka a každá diskuse svého blba. No, ale k věci. Nikdo z nás, kdo zde diskutujeme, nepřísahal na národní stát, nikdo není, alespoň pokud jsem měl možnost to posoudit z vyjadřovaných názorů, ani fašista, ani rasista. Vy a vám podobní, pouze nejste schopni poslouchat, co vám sdělujeme a spojujete nás s těmi, s kterými byste nás rádi měli spojene, abyste nemuseli myslet a studovat. Je to pochopitelně mnohem pohodlnější. Občanská společnost není sprosté slovo, je to jen nesymsl, který je tvrdým popřením základních principů demokracie, ačkoliv určitá parta se snaží vehementně tyto dva koncepty marketingově spojovat, aby to jako vypadalo, že to spolu nějak souvisí. Nesouvisí. Občanská společnost ve smyslu snahy některých individuí a malých spolků urvat si větší míru moci, než jaká jim přísluší demokraticky, je naprosto zcestným konceptem, který je dováděn do stále větší a větší absurdity. Malinké názorové skupinky jedinců, kteří nedokáží své spoluobčany přesvědčit o své Pravdě a velikém Dobru, které šíří, si nárokují společné zdroje za účelem propagace a zvěstování svých Velikých Pravd a Obecného Dobra. Akorát nějak nedávají lidem právo, aby si sami svobodně určili, co je pro ně dobré a co chtějí. Nevím o nikom, kdo by viděl za hloupostí a snahou si urvat co nejvíce moci a prostředků pro sebe nějaká židozednářská spiknutí, ale netroufám si hovořit za pana Týře, ten nechť se k tomu vyjádří sám. U ostatních jsem přesvědčen, že je skutečně nějaká židozednářská spiknutí v noci ze spánku nebudí. Skutečnost je, jak už to tak bývá, mnohem prozaičtější. Lidé jsou prostě hloupí, nevzdělaní a snadno manipulovatelní a není na světě tak velká blbost, aby jí alespoň někdo nevěřil. Hloupost a nevzdělanost je naším skutečným nepřítelem, nikoliv nějaká spiknutí. Čili tolik k tomu, soudruhu.

"Nebudeme si ale nalhávat, že se tu nikdo z gustem neotírá o Žida Söröse, neziskovky, lidská práva, menšiny, a cokoli, co překračuje hranice úzce národních zájmů (a korporativních zájmů učitelstva), že ne? "

Hlouposti zdar. Že je soudruh Sörös Žid, neznamená, že je tato skutečnost důvodem pro jeho kritiku. Einstein byl také Žid a pro mě je jedním z nejvýznamnějších a nejnásledováníhodnějších lidí, kteří kdy žili. Nehodnotím lidi podle toho, jaký mají původ, nebo barvu kůže, ale podle toho, co dokázali, co umějí, jak se chovají a jaká práce za nimi je. Židů si vážím jako národa už proto, že jsou právě hodně zaměřeni na vzdělávání, poznání a práci a že jsou často extrémně inteligentní. Čili v čem tedy má jako spočívat ta naše údajná nahnědlost? Že si dovolujeme kritizovat nebezpečnou a opovrženíhodnou činnost mnoha lidí, z nichž jeden významný představitel je čirou náhodou židovského původu? Opravdu? Vy kandidujete na titul Tajný učitel národů za rok 2018? Možná by vám pro začátek mohl stačit nějaký ten bludný balvan v kategorii jednotlivců.

Nikdo se zde neotírá o lidská práva, naopak - snažíme se hájit základní lidská práva, jako je rovnost před zákonem, rovnost šancí, rovnost ve vlivu na veřejné dění, apod. Snažíme se hájit svobodu lidí, kterou se vám podobní snaží omezovat tím, že jim vnutí své dobro. Jasně, veřejné statky jsou potřeba, ale pokud máme vnucovat všem nějaké dobro, tak se na tom musí shodnout většina. Vymáhání zákonů je vždy nějakým vnucováním a omezováním svobod, ale není možné, aby se toto dělo na základě jiných principů, než demokratických. Vaše principy vnucování dobra různými drtivými menšinami, jsou antidemokratické, hloupé a extrémně neefektivní.

Co myslíte těmi národními zájmy? Co je takovým typickým národním zájmem?

Okomentovat