4.1.18

11. 1.: Seminář V životě se neztratím

Seminář je určen rodičům i učitelům a speciálním pedagogům základních škol. Co se tam dozvíte? Například jak využít metod dramatické výchovy k posílení sociálně emočních dovedností dětí. Proč? Protože je důležité naučit děti řešit obtížné situace, se kterými se běžně setkávají. Protože by děti měly umět porozumět svým pocitům a umět s nimi dále pracovat.

Kdy: 11.ledna 2018 od 17-19 hodin

Kde: Nadační fond Dar sluchu, Újezd 26, Praha 1.

Přihlašujte se na e-mailu zazitek@isheureka.cz.4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

je důležité naučit děti řešit obtížné situace

A v kolika letech, asi tak, by se s tím mělo začít? Stačí, řekněme, ve čtrnácti, a nebo pro jistotu už v nějakých dvanácti? Mnohé děti takové systuace umějí ty nepříjemné situace, třeba že jim někdo něco odepře, řešit už od hodně mala. Velmi účinné je třísknout sebou o zem a vřískat na celé kolo. Vždycky se najde někdo z okolí, kdo případnou překážku z cesty dítěte k úspěchu odstraní.
Pytlici tvrdí už docela dlouho, že kdyby žáci věnovali jen polovinu úsilí, které vyvinou na vyhnutí se práci, včetně odstranění prudícího učitele, na tu tu práci samu, měli by hotovo rázem.
A tak se stává poslední dobou stále častěji, že když se pytlici zeptají rodiče některého ze svých bývalých žáků, jak se dítku daří na vysoké škole, dostane se jim odpovědi: 'No, hroutí se, pane učiteli.'

krtek řekl(a)...

Nějak nebezpečně mi to začíná připomínat knihu Jaroslava Žáka Ve stínu kaktusu. Už se začíná blížit okamžik, kdy nevěřícně budeme hledět na učitele, který bude jenom normálně učit.
---
Není ten seminář vlastně jen pro ty, kterým je určený projekt?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tedy, tři čtvrtě na devět a zrubáni, jak zákon káže. Ti zpropadení pytlici.
Takže správně: 'Mnohé děti umějí ty nepříjemné situace, třeba že jim někdo...'

nevěřícně budeme hledět na učitele, který bude jenom normálně učit.

To spíš se bude nevěřícně kroutit hlavou, že takového učitele nepředvádí pod šapitó jako úsměvnou kuriozitu.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Při dnešních politických korektních novotách toho učitele nejspíš zavřou.

Okomentovat