10.12.17

Piper aneb Postav si svůj první počítač!

V posledním roce jsme hledali a shromažďovali nejrůznější nápady a řešení pro implementaci informačních technologií na první stupni základních škol. Nabídka nejrůznějších stavebnic na bázi mikropočítačů kompatibilních s Arduino nebo Raspberry Pi je obrovská a k tomu existuje ještě mnoho proprietárních řešení. Díky celoročnímu hledání se nám ale stále zobrazují reklamní nabídky na nová řešení. Stavebnice Piper je zajímavá nápaditostí i aktuálně relativně nízkou cenou.


Princip stavebnice Piper si prohlédněte na videích:Aktuálně jsou nabízeny dvě verze, první pro hru Minecraft se slevou za 135 USD, druhá rovněž se slevou s dalšími možnostmi za 210 USD.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Stavebnice všeho druhu pokud možno s vysokou variabilitou jsou vynikající věc.
Do světa dětí, a tedy i do školy, rozhodně patří. Jako jednu z nejlepších stavebnic vidí pytlici pár prkýnek a latí, provaz, hrst hřebíků, lepidlo, nějaké to nářadí, pár štětců a vodou ředitelné barvy. Třeba od Sokrata. Také je dobrá jakákoli panenka, krabice s kusy různé látky, knoflíky, nitě, šňůrky, jehly a nůžky, samozřejmě. Jako kluci jsme si s tím šitím vyhráli nadmíru.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Začínám se bát, že jak nepoužiju nějakou stavebnici, budu špatným učitelem.

To máte brčka, Arduino, Rapsberry, Lego, Merkur, vodiče, nevodiče,...

Nevím jak dopadly počítače pro Afriku, na kličku. To bylo in před 5? 10? lety. Už točí děti v Africe klikou? Nějak jsem ztratil přehled.

Nicka Pytlik řekl(a)...

jak nepoužiju nějakou stavebnici, budu špatným učitelem.

Trpí-li Vaše výuka, pane Anonymní, tímto poměrně zásadním nedostatkem, zkuste jej vyvážit tím, že svůj předmět po Finském vzoru prostě zrušíte. V krajním případě můžete přestat zvonit na hodinu i přestávku. Na absenci stavebnice si pak už nikdo ani nevzpomene.

Okomentovat