2.12.17

Jan Rovenský: Babiš: Musíme řešit inkluzi i nákupy na obraně

Nová vláda bude řešit inkluzi ve školství, kterou hnutí ANO příliš nepodporuje, a budoucí ministryně obrany Karla Šlechtová má dát do pořádku armádní nákupy. V rozhovoru pro deník právo to řekl šéf ANO Andrej Babiš, který sestavuje vládu. Podle svých slov bude zahraniční politiku dělat hlavně on sám.

Z rozhovoru v Novinky.cz vybíráme:

Jména do vaší vlády jsou už jistá, sám jste potvrdil Jaroslava Metnara na vnitru či Jiřího Milka na zemědělství. Je pravda, že ministrem školství bude náměstek Robert Plaga, že diplomacii má vést Martin Stropnický, kulturu Ilja Šmíd a práci a sociální věci Jaroslava Němcová?
Ano, to mohu potvrdit.

Proč jste sáhl po Plagovi?
Protože tím bude zajištěna kontinuita a pan Plaga měl i podporu vysokoškolské obce. Školství je pro nás důležité téma, musíme se na něj systematicky podívat, na mateřské školky a zejména regionální školství, protože se mi nezdá, že je na tom dobře. Chceme proto oslovit odborníky z praxe, aby nám s tím pomohli.

Je třeba se znovu podívat na kariérní řády, ale kromě toho i na inkluzi, kterou moc nepodporujeme. Musíme si ale k tomu udělat patřičné analýzy, protože školství v minulém volebním období ANO nevedlo.

Žádné komentáře:

Okomentovat