29.12.17

Český rozhlas: Kvůli inkluzi se učitelům platy nesníží, věří bývalý ministr školství Štech

Finanční revize inkluze. To je jeden z prvních úkolů, které si zadal nový ministr školství Robert Plaga (ANO). „Revize je nutná. S revizí jsme začali už na přelomu srpna a září, kdy jsme dostali první data z uplynulého školního roku,“ uvedl v pořadu Pro a proti bývalý ministr školství Stanislav Štech.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Úspory budou vždy částečné, soudí Laurenčíková. „Je legitimní počítat s navýšením prostředků na implementaci podpůrných opatření, protože jsou dlouhodobě podfinancovány. Je také správné mapovat financování celého systému vzdělávání, jak je nastaven a jestli nedochází k duplicitám.“

Důležité je zvláště revidovat roli školských poradenských zařízení. „Tady máme ještě velké rezervy v jednotném a kvalitním metodickém vedení.“

„Aby pak nedocházelo k tomu, že se diagnostické přístupy a metody liší kraj od kraje, a tím pádem se liší určování potřebných opatření u dětí se stejným handicapem,“ upozornila Klára Laurenčíková.
6 komentářů:

Miloslav Novotný řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Miloslav Novotný řekl(a)...

Pokus ČRo Plus, přispět se svou troškou do vánočního mlýna pohádkových repríz, dopadl tragikomicky.
V pořadu Pro a proti vystoupili proti sobě čert a belzebub. Pod režijním dohledem stále ještě z ministerstva školství nevyhozené Laurenčíkové jeden dělal bu bu bu a druhý metal třesky plesky.
Proč a jak dlouho ještě musí české národní školství strpět na vládní úrovni přísavky na státní rozpočet a pseudo odbornice jako jsou Laurenčíková, Felcmanová a další z toho spolku?
Je-li jejich cílem skutečně to, co deklarují, cit.:
„Naším cílem je, aby každé dítě zažilo ve škole přijetí a úspěch a mohlo naplno rozvinout svůj vzdělávací potenciál.“,
nesměly by českému školství škodit v žoldu cizí moci, která dokázala dokonce inscenovat rozsudek odvolacího soudu ESLP ve věci D.H. a ostatní vs. ČR, kterým byla Česká republika jako jediná země na světě odsouzena k tzv. inkluzi, což je mocensko-politické (ne)řešení tzv. romské otázky. Se vzdělaností českých dětí romského původu nemá ten ostudný rozsudek nic společného. Velký senát ESLP kdosi vmanipuloval do schizofrenní pozice poručníka českého zákonodárce, aniž by jakkoliv reflektoval mnohem horší postavení všech ostatních evropských dětí romského původu. Obzvlášť blábolení pana profesora Štecha je v té souvislosti silná káva. Rád totiž dává k lepšímu, jak je oceňován ve Francii. Otázce, kolik romských dětí v sladké Francii je negramotných a nenavštěvuje žádnou školu, se vyhýbá. O dalších zemích EU nemluvě.
Je třeba to říkat, i po sté: České děti romského původu jsou nejvzdělanější děti svého etnika na světě. Laurenčíkové a Šimáčkovi s Komárkem navzdory. Přeji českému školství, aby se dokázalo zbavit škůdců a parazitů.
Umí si někdo představit, že na jiném ministerstvu, např. místního rozvoje nebo dopravy, by si platili ze státních peněz samozvané amatérky, jejichž cílem by byly kecy o tom, že všechny stavby musí stát a sloužit a žádná nesmí spadnout?
Tzv. inkluze, o kterou se ti dva výtečníci v rádiu, pražsky trapně řečeno „jakoby“, přou, neřeší žádný vzdělávací problém. Romská otázka je problém celospolečenský. Na školu a školství se to „hází“ kvůli neschopnosti všech vlád přijít s komplexním řešením a pod tlakem bezpočtu tzv. neziskových parazitů, kteří se na tom živí a nemohou potřebovat, aby jim to koryto vyschlo. Nad tím vším dohlížejí super parazitky čosiv, řízené cizí mocí a cizím financováním s cílem škodit českému školství, nikoliv pomáhat českým dětem romského původu.
O problému vzdělávání českých dětí romského původu lže vláda ČR, lže ministerstvo školství, lže EK, lže čosiv, lže eduin, lže Amnestiální agency, takže lži v ČRo jsou takříkajíc v linii.
Vím, jsou to příkrá tvrzení, ale inkluze pokročila a začíná nést své shnilé plody.
Inkluzionisté, když je vás všude plno, pojďte sem a dokažte, v čem lžu já.
Přeji českým učitelům štěstí, zdraví a hodně síly do nového, osmičkového, roku 2018.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Ještě bych zdůraznil, co z výše uvedeného nemusí být tak patrné.
Za největší škůdce opravdové inkluze na českých školách pokládám ty, kteří se tou politickou imitací „inkluze“ nepoctivě živí, jako právě parazitické aktivisty Laurenčíkovou, Komárka, Felcmanovou, Šimáčka, Chaluše, Feřtka, Kartouse a další, dále všeho schopné kariéristy Valachovou, Štecha, o cizinci Dienstbierovi nemluvě.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Souhlasim s kazdym slovem. Nezbyva nez zakoncit:
Pan Buh s nami a zle pryc. Amen

seagates řekl(a)...

Dobře vy, Miloslav Novotný !!!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bijme je, na množství nehleďme. Aktivisty, parazity i kariéristy.

Okomentovat