1.11.17

Ze sociálních sítí: Školství jako předvolební priorita...

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A učilo se nám líp!

Jirka řekl(a)...

Zažil jsem devadesátá léta za katedrou. Nic lepšího už mne asi nečeká. Doufám, že to platí jen pro pobyt za katedrou. Zatím držím po vzoru Prťky! Jen nedokážu vydýchat, jak ve jménu inkluze ubližují dětem a rodinám, které se snaží a dělají vše co mohou, ale přírodu neočůrá svatá víra, ani stoh papírů ve jménu víry sepsaných. Nadržuje se lemplům, pro které je povinnost nejlepší vtip. A já to nevydržím a zase něco řeknu. Pane Werichu, stůjte při mně!

Eva Adamová řekl(a)...

Jo, jo, souhlasím, zlatá devadesátá, minimum papírů, rozumná školení přes okresní metodická sdružení, v porovnání s dneškem ještě celkem slušný peníz na pomůcky atd.

Po roce 2000 samá katastrofa, SIPVZ, RVP-ŠVP, pseudoinkluze, kvanta školení z ESF - většinou naprosto k ničemu, plnění aktivit z ESF - kvůli kterým už ani nemáme čas pořádně učit, desetinásobek lejster, a skutek utek.

poste.restante řekl(a)...

Souhlasím. Zlatá devadesátá.
Ale doufám, věřím, že ještě může být lépe než teď.
Jen je proto potřeba něco udělat. Třeba i v té komoře.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jen je proto potřeba něco udělat. Třeba i v té komoře.

A to, pane poste.restante, v té horní, a nebo v té nově převolené dolní?
Všichni mají školství jako prioritu, ale o naší komoře ani slůvko, slovíčko.
Pytlici se obávají, že bez ukotvení pedagogické komory v zákoně, bude ministerstvo dopřávat sluchu kdejaké průvodcovské plošině.

poste.restante řekl(a)...

Ve všech komorách.
A v těch parlamentních komorách nejlépe zavřít, nepustit do parlamentní kantýny a na WC jen s dozorem tajemníka. Ke každému hyperaktivnímu poslanci/senátorovi přidělit asistenta, ale ne toho placeného, anóbrž nějakou přeškolenou pokladní z Lidlu, která by je hlídala, aby neskákali jiným do řeči a nevyrušovali. (K Okamurovi raději dva.)
A nechat každé dvě hodiny podepsat prohlášení, že byli poučeni o chování mimo sněmovnu.
Odhaduju, že tak po týdnu podobného "adaptačního kurzu", by novela školského zákona odsejpala svižným tempem.
:-)

A tu naši komoru jim bude potřeba taky aspoň dvacetkrát oplácat o úsměv.
Někteří poslanci jsou strašně nechápaví a "sklerotičtí". Vím, o čem mluvím.

BTW: Co úspěšní Piráti? Nevezmou se za "naši věc"?

P.S.: Pro jistotu připomínám, kolego Pytlíku, že mám už pár let slíbený ten post mluvčího. Já jen, kdyby kolega Babiš zabrousil při hledání odborníka na MŠMT Vaším směrem.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Piráti teď mají práce víc než dost. Mimo jiné čelí přívalu zájemců o členství. Jakože klasika. A pytlici počítají, že je čeká čelení i mnoha dalším atakům. Dá se ale očekávat, že časem i na to školství dojde řada. Prioritááá!
V každém případě, až kolega Babiš zabrousí směrem k pytlikům, budete, pane poste.restante, první, kdo se to dozví. To Vám pytlici garantují svými krovkami i tykadly.

Okomentovat