25.11.17

Ze sociálních sítí: Řekla bych, že to s tou "nastávající mobilovo-tabletovou generací" není tak zlý, jak se říká
Text příspěvku:

Dneska se školou na návštěvě v muzeu. Plán byl jasný. Dojet na Vltavskou, pěšky do muzea, sfárat do dolů a pak se projít Letnou až k Belvederu. Vzali jsme to z Vltavský kolem bezdomovců, aby děti věděly, že ten život někdy není sranda. A pak se nám začal náš plán bortit. Začaly s tím holky, že by jim chtěly něco koupit. Než jsme v muzeu skončili, bylo jasné, že Belveder nedáme. Děti se vykašlaly na nákupy v muzejním shopu, na Strossmayráku vtrhly do potravin a nakoupily chleby, paštiky, sladkosti... co uznaly za vhodné. My dospěláci pak přikoupili ještě balení brufenu, granule pro psa a dvě pizzy a vyrazili jsme zpátky na Vltavskou....

... že prý to byl nejhezčí výlet, který jsme kdy podnikli. A že to byl naprosto super pocit, když jsme jim to dávali a že to bylo hrozně smutný, ale taky hrozně hezký. A že bysme v tom mohli pokračovat. A co kdybysme příště.... a tak dál, a tak dál, drželo je to celou cestu zpátky.

Řekla bych, že to s tou "nastávající mobilovo-tabletovou generací" není tak zlý, jak se říká :-)
Dík Ég Er Grin za hezký den :-)

3 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Ne, není to tak zlé, je to ještě horší než se říká. Ono totiž ani tak nejde o nastávající generaci, ale ona bohužel mobilománii, selfímánii atd. dost podlehla i generace dnešních čtyřicátníků. Mnoho mých kolegů v tomto věku neumí nic moc s Wordem, PowerPointem a ani ve využívání počítačů ve výuce se nedostali moc daleko, ale internet, sociální sítě, věčné focení kohokoliv s čímkoliv jim natolik zasahuje do života, že na to rozumný člověk zírá s otevřenou hubou.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

To ano, s tím souhlasím a těch padajících horizontů na facebooku od moře, rozmazaných mobilních selfie, to je hrůza a děs. A právě u dospělých lidí (i mnoha učitelů, možná více učitelek). U dětí by to člověk tak neřešil.

Byl jsem onehdá u dětského lékaře (s potomkem), ordinace byla dosti plná a každá maminka v ruce mobil a taptaptap... (Já né, jenom poštu jsem si přečetl :-) )

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici jsou z toho všeho takoví nějací celí nakřivo. Dřím žákům řekli, co mají udělat, ti žáci, a do příště to bylo. Dnes to s nimi všechno dělají ve škole, a přesto se nijak zvlášť výrazně nedaří. A když pytlici žákům řeknou, aby si na netu našli třeba, v čem spočívá rozdíl mezi displejem a tiskárnou, jsou poněkud v pytli.

Okomentovat