11.11.17

Šárka Kabátová: Vyhrožují dětem z teplické školy likvidací. Ty lidi vlastně chápu, tvrdí zmateně poslankyně SPD

„Okamuro, vyžeň to už konečně z republiky“ nebo také „Ještě, že jsou ze ZŠ Plynárenská“. Publikace třídní fotky prvňáčků z Teplic vyvolala zájem policie. Kvůli tomu, že na snímku byly i romské, vietnamské či arabské děti, se totiž na internetu objevilo nespočet nenávistných a výhružných zpráv. „Když vidíme takovou fotografii, tak chápu narážky těch lidí, kterým to vadí,“ vysvětlovala svůj postoj, jenž vyvolal kritiku, nově zvolená poslankyně. Nakonec se ale zastupitelka a pedagožka Tereza Hyťhová přiznala, že ani neví, jaké komentáře lidé na internetu k této fotce vlastně napsali.

Z interview v Lidovky.cz vybíráme:

Lidovky.cz: Na té fotografii jsou mimo jiné romské, vietnamské a arabské děti ve věku šesti až sedmi let. Je zapotřebí říci, že se na jejich adresu snáší velmi ostrá kritika. Lidi píší i o jejich likvidaci. Jak souvisí vyplácení dávek vámi blíže nespecifikované skupině s vyhrožováním po zveřejnění fotografie dětí?

No mě se pan redaktor (z již zmíněného týdeníku, kde se tématu věnovali v textu s titulkem „Nenávist k cizincům odnesly malé děti na tablu prvňáčků“ - pozn. red.) ptal, jestli vím, odkud mohou pocházet tyhle narážky. Tak jsem to zobecnila, proč se v tomhle případě mohou narážky objevovat. Já tu základní školu ani neznám, neznám ty děti ani jejich učitele. Brala jsem to z pohledu obecně, že to tak je. Sama jsem se s tím potkala. Ti lidé takhle mluví a já to chápu. Ale samozřejmě nevím, jak to tam ti rodiče mají. Ale říkám: jestli se takové komentáře objevují, tak to může být z toho důvodu.Žádné komentáře:

Okomentovat