6.11.17

Šárka Kabátová: Me too není pro ministerstvo školství téma, osvětu nechává na aktivistkách

Když to nechce, tak to nechce. Slova kampaně upozorňující na problematiku sexuálního obtěžování by se měla dostat z prostředí sociálních sítí také do školních lavic. Alespoň podle organizace Konsent, která vybírá finanční prostředky na workshopy pro žáky osmých a devátých tříd. České ministerstvo školství totiž na kampaň #MeToo (tedy „Já také“) související s větší odvahou obětí přiznat zkušenosti ze sexuálním obtěžováním, nijak nereaguje.

Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Podle Nejedlové se sexuální výchova ve školách omezuje pouze na to, jak biologicky funguje lidské tělo, jak neotěhotnět a jak se chránit před pohlavními nemocemi. Sexuální výchova tedy pojímá téma pro žáky poněkud abstraktně. Důkazem toho pak může být minimální povědomí o tom, co sexuální obtěžování vlastně je a jak se reálně projevuje. Ve veřejném prostoru, ve školách, na pracovišti či kdekoli jinde.(...)

Ministerstvo aktivitu organizace Konsent vítá, třebaže samo momentálně nehodlá měnit současný stav. „Případnou návštěvu koordinátorek programu na školách lze vyjednat s vedením školy, které posoudí, zda je obsah tématu pro žáky vhodný a není v rozporu cíli školního vzdělávacího programu,“ píše mluvčí ministerstva školství Jarmila Balážová.

Žádné komentáře:

Okomentovat