15.11.17

Šárka Kabátová: Je to katastrofa, hodnotí situaci kolem teplické školy romská matka jednoho z žáků

Policista před školou dohlíží na bezpečnost žáků u přechodu od půl osmé ráno. Dvě minuty po prvním zvonění už odchází směrem ke služebně. Jeho přítomnost jen zdůrazňuje, že si teplická čtvrť Prosetice uvědomuje vážnost kauzy spojené s nenávistí na internetu vůči romským, vietnamským a arabským dětem z první třídy, které se kvůli zveřejněné třídní fotografii staly terčem verbálních útoků na sociálních sítích.

Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Většina dětí prý o kauze ani neví. Rodiče a učitelé je po vzájemné domluvě před žáky od ní drží co nejdál. Jen k některým z nich něco z internetu či od rodiny prosáklo. „Prej nám někdo chce hodit granát do školy,“ říká nenuceně jeden z žáků, aniž by přestal skákat po jedné noze.

„Myslím ale, že je to blbost. Spíš mi to přijde vtipný,“ krátí si chvíli během čekání, než se otevřou dveře školy před první vyučovací hodinou. „Říkala nám to i paní učitelka. Že ty věci píšou jen nějací blbci na internet a že se nemusíme ničeho bát,“ dodává žák prvního stupně základní školy.

Rodiče dětí oceňují, že ve škole není napjatá atmosféra. Sami jsou ale znepokojeni. „Nechci se k tomu nijak dlouze vyjadřovat. Jen vám povím jedno: je to katastrofa. Katastrofa,“ říká romská matka, která právě odvedla své dítě do školy. Ostatní rodiče se novinářům spíše vyhýbají. Nechtějí kauzu komentovat.


Poznámka redakce: Původní titulek článku byl "Blbce, kteří psali na internetu o granátu, neberte vážně, radí učitelé teplickým"...


Žádné komentáře:

Okomentovat