28.11.17

Jan Horák: Ředitel láká zájemce o studium rapovým klipem. Chybí mi tam autocenzura, reaguje radní

Svérázným způsobem se rozhodl přitáhnout zájemce o studium ředitel vyšší odborné školy ve Varnsdorfu Petr Jakubec. Spolu se dvěma kolegy natočil klip, v němž rapem představuje kvality svého ústavu. Video na sociálních sítích vzbudilo rozporuplné ohlasy. Krajský radní pro školství reagoval, že v tomto případě by byla namístě jistá autocenzura.
Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Že je klip do určité míry nadsázkou, plyne se samotného závěru videa. V něm ředitel Jakubec už v civilu zve budoucí studenty k návštěvě školy. „Myslím, že vedení školy mi jde o dost lépe než rap. Přijďte se o tom přesvědčit na některý ze dnů otevřených dveří,“ říká. Jeho ústav je jednou z téměř stovky středních škol spravovaných Ústeckým krajem.

Videu se dostalo slušné pozornosti, na YouTube nasbíralo více než 10 tisíc zhlédnutí. Reakce diváků se štěpí. Někteří ho chválí, jiní v něm nenašli dobrého vůbec nic. „Nikdo vás nenutí, abyste do té školy chodili. Je to super nápad a aspoň jsou pro každou srandu,“ napsala pod video Žaneta Kadová. „Až mě děsí, jakým způsobem se dneska státní školy prezentují,“ kontruje Tereza Hájková.1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jakože fakt dobrý. Halt vanou ty nové, svěží větry.
Tak snad už jen něco jako Výměna manželek, a nebo jestli si pamětníci vzpomenou pěkně rozparáděné Počasíčko. Pytlici si říkají, kdy to dorazí i na univerzitní půdu. Mysleli si že obdobné estrády patří jen do sněmovny, popřípadě na Hrad.
Tatrlíků všude dost. A čím dál, tím jich bude více. Nejvyšší čas pakovat se na vejměnek...

Okomentovat