25.11.17

Pomáháme dětem, které to opravdu potřebují

Honzík chodí do třetí třídy a má dva mladší sourozence. Maminka je stále na rodičovské dovolené a bohužel s dětmi zůstala sama. V současné době je pro ni velmi těžké financovat běžný chod rodiny. Celá třída má jet na lyžařský výcvik a Honzík asi nepojede. Maminka na něj bohužel nemá peníze.

Naštěstí je tu PATRON, který pomocí online sbírky vybere pro Honzíka potřebný obnos a on může na „lyžák“ se třídou odjet.

Tento příběh demonstruje práci PATRONa.

PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice.

Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměli v životě štěstí. Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby. Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi.

Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

Každý může přihlásit do projektu příběh dítěte a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu), stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce. Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

Možná podobný příběh, jako je ten Honzíkův, ze své praxe znáte.

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Podělte se o jejich příběhy a pomozte nám vrátit jim naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!

INFO@PATRONDETI.CZ

Podrobné informace na: patrondeti.cz.

Leták ke stažení ve formátu PDF.


1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Takových dětí je čím dál víc a neziskovky to nezachrání.

Okomentovat