24.11.17

MŠMT představí v krajích legislativní změny ve školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s Národním institutem dalšího vzdělávání sérii školicích seminářů pro školskou odbornou veřejnost. Tématem jsou legislativní změny, na které školy a školská zařízení mohou nově od letošního školního roku při své činnosti narazit.


MŠMT připravilo semináře pro zájemce z řad odborné školské veřejnosti v oblasti legislativních změn ve školním roce 2017/18 ve všech krajích. O novinkách budou informovat pracovníci sekce legislativy a mezinárodních vztahů MŠMT. Kromě práv a povinností pedagogických pracovníků vyplývajících z novely školského zákona se budou semináře týkat také nového evropského nařízení o ochraně osobních údajů a jeho implementace v rámci resortu školství známého pod zkratkou GDPR.

„Ministerstvo školství připravilo metodickou pomůcku pro snadnější implementaci obecného nařízení o ochraně osobních údajů v podmínkách školství. Tuto metodickou pomůcku, která má pomoci pracovníkům ve školství zorientovat se v problematice, v rámci školení jeho účastníkům představíme,“ řekla k metodice MŠMT, která byla rozeslána všem školám, náměstkyně sekce legislativy a mezinárodních vztahů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Dana Prudíková.

Dalšími tématy seminářů bude také postavení škol a školských zařízení jako orgánů veřejné moci a důsledky z toho plynoucí pro doručování a další dílčí novinky školské legislativy, jako je například oblast společného vzdělávání nebo povinného předškolního vzdělávání.

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Není to brzy? Nestačilo by až za rok nebo za 10 let?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Možná budou mít informace o budoucích novelách.

Okomentovat