28.11.17

Markéta Hronová: Povinná školka sociálně vyloučeným dětem zatím nepomáhá. Chodí do ní nepravidelně, některé se ani nepovedlo dohledat

Od září platí povinná předškolní docházka pro pětileté děti. Do školek se oproti minulosti zapsalo o dva tisíce dětí víc, tři tisíce se ale nepodařilo dohledat. Opatření vzniklo hlavně kvůli sociálně vyloučeným dětem, které se tak měly lépe připravit na první třídu. Ty ale do školek často vůbec nechodí, nebo jen velmi nepravidelně.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Neexistuje ale žádný způsob, jak přinutit rodiče těchto dětí, aby je do školky posílali. Telefonát jako omluvenka v řadě školek stačí. Ministerstvo školství neurčilo téměř žádná pravidla, kterými by se školky měly řídit. "Nemusíme vyžadovat omluvenky od doktorů − pořád není jasné, kdo má řešit, že se dítě do školky nepřihlásilo nebo že do ní nechodí. V září začal ping-pong mezi zřizovateli, školkami a odbory sociální péče, kdo má nepřihlášené děti vlastně hledat," popisuje Opravilová. Uznává, že na jednu stranu by školky mohly být rády, že nejsou svázány striktními pravidly. Teď ale nevědí, co je čí zodpovědnost, a to podle ní také není dobré. Upozorňuje ale, že povinná školka se bude vyhodnocovat nejdříve po roce.2 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Další důkaz neschopnosti aktivistického přístupu MŠMT.

Nicka Pytlik řekl(a)...

tři tisíce se ale nepodařilo dohledat

Tak tři tisíce? A jak se ví, že jich je tolik? Snad, že podle objemu vyplácených dávek? A což takhle najít rodiče těch dětí...
Podstané je, že pytlici se už ani nediví, a hlavně, že nenastala žádná katastrofa. Lepší, než kdyby ta chuďata měla být někde segregována.

Okomentovat