2.11.17

Marek Pokorný: Kvůli hlasům rozeslali agitační maily bývalým studentům. Ve volbách pohořeli, teď jim hrozí pokuta

Jedním z fenoménů letošních voleb bylo kroužkování, řada kandidátů se proto snažila přesvědčit voliče, aby jim dali preferenční hlas a oni se díky nim dostali do sněmovny i ze zadních míst. Náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc napsal studentům, které dříve učil, aby mu dali ve volbách hlas. Podobných případů je přitom víc.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Fidrmucův osobní agitační dopis už řeší například diskutující prostějovského gymnázia na internetových stránkách. "Osobní údaje nikomu nerozdáváme, šlo o soukromou iniciativu pana Fidrmuce, který - jak mi na přímou otázku sdělil - měl adresy ze svého dřívějšího působení ve škole," uvedl současný ředitel Pavel Polcr.

A to, že si při odchodu z ředitelské funkce odnesl adresy, na něž následně poslal předvolební leták, Fidrmuc potvrzuje a nevidí na tom nic divného. "Nepovažuji to za překročení nějakých norem. Byl to jen osobní dopis, kde jsem lidem vysvětloval, o co mi jde," říká Fidrmuc. Dopis má čtyři odstavce, v jeho závěru Fidrmuc uvádí: "Je třeba, aby ministerstvo školství převzala politická strana, která humanismus nejen deklaruje, ale naplňuje svým jednáním." A vyzývá adresáty, aby mu hodili hlas.

Po upozornění, že takové použití adres ve volební kampani již ÚOOÚ v minulosti označil za jasné porušení zákona a udělil za ně víc než stotisícovou pokutu, znejistí. "Děkuji za upozornění, to jsem nevěděl," řekl.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Doprkvančic! Tak tohle pytliky nenapadlo. Proto také nikdy nebudou náměstky ministra.
A že by těch adres bývalých žáků po celém kraji bylo! I mejlových! Pro vkročení do sněmovny jim chybělo jen něco málo přes dvanáct set preferenčních hlasů.
Nějaká ušmudlaná pokuta sto tisíc je za dva měcíce poslaneckého platu bohatě zpátky.
A pak už to jenom sype...

Zuzana Š. řekl(a)...

Na Vysočině obdrželi mnozí pedagogové na své pracovní adresy agitační e-mail dokonce 2x od jistého ředitele ZŠ (3. místo na kandidátce TOPky) - i přes mé upozornění na možnou nezákonnost a žádost o vyřazení z jeho databáze, mi večer před volbami přišel ten druhý...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Obecně může být pitomcem leckdo.

Okomentovat