7.11.17

Klára Kubiesová: ScioNeŠkola ve Frýdku-Místku stále nemá souhlas ministerstva, nyní shání peníze

I přes původní nesnáze se v září otevřely dveře ScioNeŠkoly ve Frýdku-Místku. Našli místo pro školu, získali souhlas kraje. Ministerstvo školství ale žádost o založení ScioŠkoly zamítlo s tím, že je v tomto regionu dostatek míst v klasických školách.


Z článku v Moravskoslezský.Deník.cz vybíráme:

V prvním roce provozu bude škole chybět 500 tisíc korun. Polovinu této částky se snaží vybrat na webových stránkách hithit.cz, kde mohou zájemci přispět různou částkou 100 korun, ale také 15 tisíc korun. Za finanční příspěvek si mohou vybrat různé odměny, například placku ScioŠkoly, snídani ve ScioŠkole ve Frýdku-Místku, ale také taneční lekci, workshop bubnování nebo úvodní kurz paraglindingu v Beskydech.

„Za vybrané peníze bychom rádi naši školu lépe dovybavili. V tuto chvíli využíváme několik místností, další na své dotvoření teprve čekají. Kromě toho bychom si chtěli vybavit menší kuchyňku a řemeslnou dílnu,“ dodal Pietraszek.

1 komentář:

Miloslav Novotný řekl(a)...

Sice:
„Ministerstvo školství ale žádost o založení ScioŠkoly zamítlo s tím, že je v tomto regionu dostatek míst v klasických školách.“
Ale:
"Zapálenost rodičů a to, že v okolí nemají jinou volbu, nás přiměly k hledání jiných variant."
Kdo se v tom má vyznat? Není to nakonec s tou neexistencí „jiné“ volby a hledáním „jiných“ variant ve skutečnosti takto prostinké?
Všude samý cikán, a tak není divu, že dočista bílí rodiče se pak zapálí.
Kdo ze spoluobčanů si chce plivnout na „běžné“ české národní školství, může poslat milodar a dostane placku ScioŠkoly a třeba něco k tomu.
Tahle „elitní“ trapárna je jen z řady názorných ukázek, kam až vede nováčkovic bezohledné "respektování" a Štefflova chamtivost.
Nicméně, každý mrak má stříbrný okraj: Těch 36 dětí se naučí číst, psát a počítat. No, nekup to?

Okomentovat