7.11.17

Jarmila Kuncová: Matematika není složitá. To je mýtus. A počítání na prstech neproklínej

Dvaadvacet let už učí matematiku Gabriela Pippalová. Na mnoha dětmi obávaný předmět se spoustou zapeklitostí učitelka z malenovické základní školy nedá dopustit.

Z článku ve Zlínský.Deník.cz vybíráme:

„Počítání na prstech není úplně na škodu, na prvním stupni bych v tom dětem vůbec nebránila. Matematickou úlohu je třeba založit na nějakém příkladě, pokud možno ze života. Zatímco někteří učitelé apelují na to, aby se děti hned naučily matematické vzorečky, já si stojím za tím, že vzorce by mohly viset ve třídě klidně po celý školní rok. Děti je mají na očích a časem si je samy zapamatují,“ říká.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Počítání na prstech není úplně na škodu, na prvním stupni bych v tom dětem vůbec nebránila.

Pytlici v tom nebránívávali ani maturantům.

Jirka řekl(a)...

Prsty bych nazval rychlou vyrovnávací pamětí našeho procesoru (mozku). Na prstovou kešku mi nešahejte. Při závodech v dělení alespoň dvojciferným dělitelem mi v suplovaných hodinách matematiky zajišťovala potřebnou přesnost, která mi umožňovala porazit mladší i bystřejší mozky. Už jsem dlouho nesuploval a závodit v počítání je dnes týrání neviňátek. Tak si budu hojit učitelské mindráky třeba tím, že si v předklonu dosáhnu na špičky bez pokrčení kolen.

Okomentovat