1.11.17

Ivana Kalinová: Rozhodnuto. Z mapy kraje zmizí čtyři střední školy

Zkvalitnit a zefektivnit vzdělávání v kraji a racionalizovat náklady, to je motiv, kterým hejtmanství obhajovalo změnu ve středním školství v Karlovarském kraji.

Z článku v Karlovarský.Deník.cz vybíráme:

Jenomže tento záměr kraje vyvolal především mezi opozičními zastupiteli bouři nevole, nesouhlasí s ním ani radnice dotčených škol a na zastupitelstvu protestovali i žáci s učitelkou Marcelou Polcarovou z nejdeckého učiliště. „Je to šité horkou jehlou. Nikdo o tom nevěděl, a to ani někteří radní a starostové. Kromě zásadních nedostatků v něm chybí v něm nástin nákladů a výnosů. Vy ale zřejmě potřebujete doplnit žáky v předimenzovaných centrech v Sokolově a v Ostrově. Ta byla vybudovaná z dotačních evropských peněz a nyní mají nedostatek žáků. Hrozí tak, že by kraj mohl také dotace vracet. A vy nemáte koule to na rovinu říct,“ odmítl změny ve středním školství zastupitel Petr Zahradníček (TOP09). To ale odmítl krajský radní Josef Janů (Piráti), který upozornil, že v dotační smlouvě žádné také ustanovení není. Ke kritice se přidal zastupitel Jakub Pánik (ČSSD). „Změna v oborové struktuře škol je nutná, ale ne tímto způsobem. Loket to nevěděl, stejně jako Nejdek. To je nehoráznost a tento bod je nehlasovatelný,“ zdůraznil.


1 komentář:

mirek vaněk řekl(a)...

No to je ta skutečná podpora odborného vzdělávání. Optimalizovat. Vybudujeme odborné centrum a okolní školy nenápadně zrušíme. Ušetříme zaměstnance.

Okomentovat