27.11.17

Hana Mazancová: Exministryně služebním autem za čtvrt roku najezdila 25000 km. Odmítá, že by ho využívala v kampani

Vůz ministerstva školství, který měla jeho exšéfka Kateřina Valachová (ČSSD) k dispozici po svém odchodu z funkce, se často pohyboval v městech kampaně sociální demokracie. Server iROZHLAS.cz to zjistil z knihy jízd. Přiznat v nákladech na kampaň jízdu s policejní ochrannou službou zřejmě bude muset i exministr financí Andrej Babiš (ANO). A bývalý ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) pro změnu zapisoval jen ujeté kilometry.

Z článku v iROZHLAS.cz vybíráme:

Valachová se nejprve v písemné odpovědi odkázala na zákon, podle kterého má vůz k dispozici a ze kterého podle ní „jednoznačně vyplývá využití vozidla k osobní dispozici“.

„V žádném případě nejde o zneužití práva, zneužití zákona. To opravdu odmítám.“

„Vozidlo jsem využívala tak, jak jsem měla, to znamená pro osobní dispozici. Jinak to ani tři měsíce po ukončení výkonu funkce nejde. A co se týká kampaně, tak jsem využívala také jiná vozidla - jednak svoje osobní a další vozidla z hlediska kampaně,“ popsala Valachová v následném telefonickém rozhovoru. „A ještě jsem si navíc, aniž by mě k tomu vázalo jakékoli etické pravidlo, dávala pozor na to, aby to nemohlo být zneužito,“ doplnila.

Podle Valachové navíc nelze porovnávat knihu jízd služebního vozu s jejím programem na sociální síti. „Využívala jsem (vůz) z hlediska přejezdu v souvislosti se zmiňovanou osobní dispozicí, například směrem k besedám, které jsem absolvovala nikoli jako kandidátka, ale jako Kateřina Valachová, jako bývalá ministryně školství. Nikoli tedy jako kandidát, ani jsem takto nebyla představována. Já jsem si na to skutečně dávala pozor,“ dodala ještě.

5 komentářů:

Miloslav Novotný řekl(a)...

Valachová jako usvědčená škůdkyně českého národního školství v dadaistické roli bývalé ministryně nemá co besedovat o předmětu své nájemné diverzní činnosti. Kdo nebo co brání jejímu vydání k trestnímu stíhání za čachry s dotacemi na M(šm)T?

Simona CARCY řekl(a)...

Tak což o to, pozor si dávala, ale málo. Teď jde o to, jestli v autě skutečně vždy seděla. Jediná jízda bez její účasti znamená porušení práva na přidělené vozidlo.

Eva Adamová řekl(a)...

25 000 km za čtvrt roku znamená téměř 280 km denně. To se nedá vysvětlit ani ježděním po kampaních.

Pavla řekl(a)...

Využívala jsem ...z hlediska přejezdu...v souvislosti s dispozicí...směrem k besedám...To je, prosím, ptydepe právnické, úřednické nebo jaké?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

To je ptydepe obyčejných vyžírek.

Okomentovat